Indexmedica kupuje grunt pod budowę kliniki

0
842


Spółka Indexmedica S.A. planuje zakup gruntu pod budowę nowej placówki. Działka znajduje się w Krakowie przy ulicy Chełmońskiego/Stawowej. Cena zakupu wyniesie 668 tys. zł. Na zakupionym terenie powstanie klinika klasy premium z nowoczesną pracownią RTG i CT.

Umowa obejmuje przekazanie praw własności do gruntu o powierzchni ponad 6 arów wraz z pozwoleniem na budowę budynku o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Wartość gruntu została oszacowana przez niezależnego biegłego wybranego przez autoryzowanego doradcę BDM SA na kwotę 741 983 zł. Termin płatności ustalono na 12 miesięcy możliwością przedłużenia za zgodą stron do 18 miesięcy.

Spółka 10 maja 2012. wystartowała w przetargu na zakup gruntu od gminy Kraków. Jednak cena podczas licytacji przekroczyła poziom akceptowalny przez zarząd, dlatego po przeanalizowaniu sytuacji spółka zdecydowała o zakupie innej działki.

Zakup gruntu zostanie sfinalizowany ze środków własnych pochodzących po części z bieżącej działalności operacyjnej prowadzonej w nowo otwartej placówce, ewentualnie z  alternatywnych źródeł finansowania.

Spółka Indexmedica działa od 2006 roku. Prowadzi placówkę przy ulicy Czapińskiego 2 w Krakowie. Oferuje szerokie spektrum usług stomatologicznych, zarówno dla klientów polskich jak i zagranicznych. Poza usługami dentystycznymi pomaga klientom spoza Polski w rozliczeniu kosztów leczenia z ubezpieczycielami, w organizacji przelotu, rezerwacji noclegu, a także w organizacji czasu wolnego. Pacjenci zagraniczni wygenerowali ponad 60 % przychodów Spółki w 2011 roku.