Indexmedica: pozwolenie na budowę nowej kliniki w Krakowie

0
804


Spółka Indexmedica otrzymała pozwolenie na budowę dotyczące działki przy ulicy Chełmońskiego w Krakowie. Pozwolenie zostało wydane na budowę obiektu usługowego z dodatkową kondygnacją. Spółka planuje na tym terenie budowę nowej kliniki.

Indexmedica prowadzi w Krakowie placówkę przy ulicy Czapińskiego 2. Oferuje szeroki zakres usług stomatologicznych, zarówno dla klientów polskich jak i zagranicznych. Poza usługami dentystycznymi pomaga klientom spoza Polski w rozliczeniu kosztów leczenia z ubezpieczycielami, w organizacji przelotu, rezerwacji noclegu, a także w organizacji czasu wolnego.

Spółka planuje także rozszerzenie działalności o usługi hotelowe. W tym celu prowadzi prace adaptacyjne w budynku przy ulicy Wygody w Krakowie.  Pracuje też nad projektem budowlanym dotyczącym hotelu wraz z restauracją przy ulicy Starowiślnej w Krakowie.

Indexmedica działa od 2006 roku. Rok 2013 był rokiem trudnym dla Grupy kapitałowej Indexmedica S.A. z powodu wzrastającej konkurencji na rynku usług stomatologicznych, w szczególności na rynku turystyki medycznej. Grupa odnotowała w roku 2013, w porównaniu do roku poprzedniego, znaczący spadek przychodów oraz zysków.