Indexmedica rezygnuje z utworzenia nowej kliniki w Krakowie

0
1105


Spółka Indexmedica S.A. podjęła decyzję o sprzedaży budynku, zlokalizowanego w Krakowie przy ulicy Chełmońskiego. W obiekcie miała powstać nowa klinika spółki. Na początku czerwca 2014 spółka informowała o otrzymaniu pozwolenia na budowę.

Prace budowlane przy obiekcie już się rozpoczęły, jednak spółka postanowiła sprzedać nieruchomość i za uzyskane w ten sposób środki przyspieszyć rozpoczęcie realizacji inwestycji hotelowej w Krakowie przy ulicy Starowiślnej.

Cena sprzedaży została ustalona na minimum 1 750 tys. zł netto.

Indexmedica prowadzi w Krakowie placówkę przy ulicy Czapińskiego 2. Oferuje usługi stomatologiczne, zarówno dla klientów polskich jak i zagranicznych. Poza usługami dentystycznymi pomaga klientom spoza Polski w rozliczeniu kosztów leczenia z ubezpieczycielami, w organizacji przelotu, rezerwacji noclegu, a także w organizacji czasu wolnego.

Spółka planuje rozszerzenie działalności o usługi hotelowe. W tym celu prowadzi prace adaptacyjne w budynku przy ulicy Wygody w Krakowie.  Pracuje też nad projektem budowlanym dotyczącym hotelu wraz z restauracją przy ulicy Starowiślnej w Krakowie.

Indexmedica działa od 2006 roku. Rok 2013 był rokiem trudnym dla Grupy kapitałowej Indexmedica S.A. z powodu wzrastającej konkurencji na rynku usług stomatologicznych, w szczególności na rynku turystyki medycznej. Grupa odnotowała w roku 2013, w porównaniu do roku poprzedniego, znaczący spadek przychodów oraz zysków.