Indexmedica: sprzedaż budynku, w którym miała powstać klinika

0
880


Spółka Indexmedica S.A. sprzedała budynek zlokalizowany w Krakowie przy ulicy Chełmońskiego, w którym miała powstać nowa klinika spółki. Za kwotę 1 750 tys. zł obiekt kupił podmiot powiązany ze spółką poprzez członków zarządu.

Decyzję o rezygnacji z planów utworzenia nowej kliniki spółka wyjaśnia skupieniem się na przyspieszeniu inwestycji hotelowych.

Indexmedica prowadzi w Krakowie placówkę przy ulicy Czapińskiego 2. Oferuje usługi stomatologiczne, zarówno dla klientów polskich jak i zagranicznych. Poza usługami dentystycznymi pomaga klientom spoza Polski w rozliczeniu kosztów leczenia z ubezpieczycielami, w organizacji przelotu, rezerwacji noclegu, a także w organizacji czasu wolnego.

Spółka planuje rozszerzenie działalności o usługi hotelowe. W tym celu prowadzi prace adaptacyjne w budynku przy ulicy Wygody w Krakowie.  Pracuje też nad projektem budowlanym dotyczącym hotelu wraz z restauracją przy ulicy Starowiślnej w Krakowie.

Indexmedica działa od 2006 roku. Rok 2013 był rokiem trudnym dla Grupy kapitałowej Indexmedica S.A. z powodu wzrastającej konkurencji na rynku usług stomatologicznych, w szczególności na rynku turystyki medycznej. Grupa odnotowała w roku 2013, w porównaniu do roku poprzedniego, znaczący spadek przychodów oraz zysków.