Innowacyjne zastosowanie powłoki DAC w Rehasport Clinic

0
807

Pierwszego w Polsce zastosowania antybakteryjnej powłoki Defensive Antibacterial Coating (DAC) dokonali lekarze z Kliniki Ortopedii Rehasport szpitala Medicover w Warszawie.

Dr hab. n. med. Ireneusz Babiak, dr n. med. Piotr Pędzisz oraz dr Jakub Janowicz zastosowali antybakteryjną powłokę DAC firmy Novagenit podczas wymiany endoprotezy onkologicznej stawu kolanowego oraz 16-centymetrowego bliższego odcinka kości piszczelowej.

Pacjent przed dwunastu laty w Stanach Zjednoczonych miał usunięty guz kości piszczelowej i wszczepioną endoprotezę poresekcyjną (tzw. megaprotezę), a później był reoperowany z powodu infekcji endoprotezy.

Z uwagi na fakt, że ten rodzaj endoprotezy jest szczególnie zagrożony zakażeniem, które z kolei jest bardzo groźnym powikłaniem takiej operacji rewizyjnej, zespół lekarzy z Kliniki Ortopedii Rehasport: dr hab. n. med. Ireneusz Babiak, dr n. med. Piotr Pędzisz i dr Jakub Janowicz zaplanował zastosowanie tej innowacyjnej powłoki, mającej chronić nową endoprotezę przed infekcją.

Czytaj także: Rehasport Clinic partnerem medycznym Warsaw Mets>>>

Rehasport to specjalistyczna sieć klinik ortopedyczno-rehabilitacyjnych. Główna siedziba mieści się w Poznaniu, w biurowcu Galerii Handlowej Panorama przy ulicy Góreckiej. W roku 2013 został otwarty Szpital Rehasport Klinic, który mieści się w Poznaniu przy ulicy Jasielskiej 14. Rehasport posiada także oddział w Koninie, prowadzący sklep ortopedyczny oraz oferujący usługi rehabilitacyjne, a także placówkę w Trójmieście, która działa na terenie Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu.

Od grudnia 2016 roku Rehasport prowadzi oddział w Warszawie, działający w Szpitalu Medicover na Wilanowie.