Intercard organizatorem Marszu Nordic Walking

0
876


Intercard – niepubliczny świadczeniodawca w zakresie kardiologii interwencyjnej, działający w Polsce południowo-wschodniej, we współpracy z ośrodkami hemodynamiki G.V.M  Carint, Carint- Scanmed oraz Carint był organizatorem I Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking Pacjentów.

Marsz przebiegał pod hasłem „Przegoń Zawał” i odbył się 7 września 2013 roku w Krynicy Zdroju, dwa dni po zakończeniu odbywającego się w tej miejscowości Forum Ekonomicznego.

Bieg poprowadziła mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk. Pacjenci wspólnie z lekarzami kardiologii, pielęgniarkami i ratownika medycznymi pokonali dystans około 1500 metrów.

Jak podkreśla kardiolog, prof.dr hab.med. Dariusz Dudek z Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, nordic walking to optymalna metoda aktywności fizycznej dla osób po zawale serca, które jeśli nie dokonają zmian w swoim stylu życia narażone są kolejne incydenty sercowo – naczyniowe. 

Do udziału w marszu  zgłosili się pacjenci kardiologiczni m.in. z Krakowa, Nowego Sącza, Nowego Targu, Krosna, Tarnowa.

Po zakończeniu biegu, o godz. 12.30 w restauracji Hydropatia  odbył się wykład prof. Dariusza Dudka na temat wpływu aktywności fizycznej na prewencje chorób układu krążenia.
 
Patronami honorowymi Marszu byli Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, dyrektor Małopolskiego Oddziału NFZ Barbara Bulanowska oraz Prof. UJ. dr hab.med. Dariusz Dudek Przwodniczący Asocjacji Interwencji Sercowo – Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Spółka Intercard utworzona została w 2005 roku z myślą o rozwijaniu systemu kardiologii inwazyjnej w Polsce południowej. W tym celu utworzyła cztery oddziały kardiologii, oferujące świadczenia medyczne z zakresu kardiologii inwazyjnej finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Oprócz oddziału w Nowym Targu placówki działają w Nowym Sączu,  Krośnie i Pińczowie. Od 2010 roku Intercard oferuje również leczenie w ramach poradni kardiologicznych. Pierwsza poradnia uruchomiona została w Nowym Sączu. W grudniu 2011 działalność rozpoczęła poradnia w Nowym Targu.