Interferie Medical SPA: poszukiwanie inwestora strategicznego

0
843


Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych w imieniu którego działa jako organ KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. podpisał umowę z Bankiem Zachodnim WBK, której przedmiotem jest znalezienie inwestora zainteresowanego nabyciem udziałów w spółce Interferie Medical SPA Sp. z o.o.

Usługi banku obejmować będą wsparcie transakcyjne oraz doradztwo w związku z potencjalną transakcją.

Interferie Medical SPA sp. z o.o. została utworzona na początku roku 2011 w celu budowy i prowadzenia nowego obiektu w Świnoujściu. Należący do spółki czterogwiazdkowy hotel Interferie Medical SPA oferuje rozbudowaną ofertę usług w zakresie hotelarstwa, wypoczynku, rehabilitacji, turystyki zdrowotnej i wellness. Hotel posiada miejsca noclegowe w 308 pokojach dla ponad 600 gości jednocześnie. Otwarcie obiektu nastąpiło 5 listopada 2011 roku.

Obecnie 32,63 procent w kapitale zakładowym spółki Interferie Medical SPA posiada spółka Interferie S.A. Pozostałe udziały posiada KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych.

Spółka Interferie S.A. dysponuje hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi w Sudetach i pasie nadmorskim oraz hotelami w Lubinie i Głogowie. 66,82 procent akcji Interferii należy do spółki celowej Fundusz Hotele 01, utworzonej przez KGHM i FIZ. Od 2006 roku Interferie S.A. są spółką notowaną na warszawskiej giełdzie.