Interferie: nowy zarząd spółki

0
1168

Rada Nadzorcza, należącej do KGHM, spółki Interferie S.A. na posiedzeniu, które odbyło się 16 marca 2012 roku, zmieniła skład zarządu firmy. Odwołani zostali dotychczas pełniący funkcję prezesa i wiceprezesa – Adam Milanowski i Radosław Besztyga.

Nowym prezesem zarządu został Arkadiusz Miszuk, wiceprezesem – Dariusz Rutowicz. Arkadiusz Miszuk od 2009 roku pełnił funkcję wiceprezesa innej spółki należącej do KGHM – Telefonia Dialog.

Spółka Interferie S.A. dysponuje hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi w Sudetach i pasie nadmorskim oraz hotelami w Lubinie i Głogowie. Bornit, położony w Szklarskiej Porębie hotel spółki to najwyższej klasy obiekt w Karkonoszach. Spółka zajmuje się turystyką zdrowotną, specjalizuje się w organizowaniu kuracji uzdrowiskowych oraz pobytów profilaktyczno-leczniczych. Pod koniec 2011 roku nastąpiło otwarcie nowego obiektu Interferii – hotelu Medical SPA w Świnoujściu. Obiekt jest prowadzony przez spółkę Interferie Medial SPA. Usługi medyczne to jeden ze strategicznych kierunków rozwoju firmy.

Powstanie spółki Interferie związane było z przekształceniami w KGHM Polska Miedź SA. Spółka w 1992 roku przejęła ośrodki należące do KGHM. Obecnie 66,82 procent akcji Interferii należy do Funduszu Hotele 01 spółka z o.o. spółka komandytowo-akcyjna, spółki celowej funduszu KGHM I FIZ. 14,6 procent udziałów spółki Interferie posiada Marian Urbaniak i ZUW URBEX Sp. z o.o., 19.02 procent – pozostali akcjonariusze. Od 2006 roku Interferie S.A. są spółką notowaną na GPW.

Spółka osiągnęła za III kwartały 2011 roku (narastająco) przychody o wartości 31 783 tys. zł. Zysk netto w tym okresie osiągnął 2 413 tys. zł.