Interferie: sprzedaż hotelu i ustanowienie hipoteki

0
832

Walne Zgromadzenie spółki Interferie S.A. wyraziło zgodę na sprzedaż lub wydzierżawienie prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z budynkami hotelowymi znajdującymi się przy ulicy M. Skłodowskiej-Curie w Lubinie.

Działka, na której znajdują się nieruchomości ma powierzchnię 0,4606 ha. Stojący na niej hotel Interferie posiada 49 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych oraz 3 apartamenty z pełnym węzłem sanitarnym. Ponadto obiekt dysponuje mieszkaniami do wynajęcia dla firm oraz klientów indywidualnych.

Walne Zgromadzenie spółki wyraziło także zgodę na ustanowienie ograniczonego prawa rzeczowego w postaci hipoteki umownej łącznej do kwoty 4.800.000 euro na zorganizowanych częściach przedsiębiorstwa Interferie obejmujących Hotel Górski Malachit w Świeradowie Zdroju, Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy Chalkozyn w Kołobrzegu, Ośrodek Wypoczynkowo-Sanatoryjny Cechsztyn w Ustroniu Morskim. Decyzja dotyczy także cesji praw z polis ubezpieczeniowych majątku przedmiotowych nieruchomości. Celem tej decyzji jest zabezpieczenie zobowiązań spółki Interferie wobec Banku Polska Kasa Opieki S.A. Dolnośląskie Centrum Korporacyjne we Wrocławiu z tytułu kredytu inwestycyjnego.

Spółka Interferie S.A. dysponuje hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi w Sudetach i pasie nadmorskim oraz hotelami w Lubinie i Głogowie. 61,5 procent akcji Interferii należy do KGHM Ecoren SA. Od 2006 roku Interferie S.A. są spółką notowaną na warszawskiej giełdzie. Na początku listopada 2011 spółka otworzyła nowy obiekt w Świnoujściu – Interferie Medical Spa. Usługi medyczne to intensywnie rozwijany kierunek rozwoju spółki.