Intermed: wyniki badań w wersji elektronicznej

0
997


NZOZ Intermed z Nowogardu wprowadził możliwość odbierania wyników badań przeprowadzanych przez laboratorium diagnostyczne w wersji elektronicznej. Usługa dotyczy pacjentów indywidualnych.

Laboratorium Intermed oferuje szeroki zakres badań diagnostycznych. Poza tym NZOZ oferuje konsultacje specjalistyczne, usługi w zakresie stomatologii, rehabilitacji, diagnostykę obrazową.

Usługi Intermed są zarówno finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2014 ma wartość ponad 3 mln zł i dotyczy usług w zakresie stomatologii, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w kilkunastu poradniach, w tym także badań endoskopowych. Intermed oferuje także podstawową opiekę zdrowotną.

W placówce w Gryfinie od sierpnia 2014 w ramach kontraktu z NFZ udzielane są świadczenia w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej.

Intermed prowadzi przychodnie działające na terenie czterech powiatów: goleniowskiego, łobeskiego, gryfińskiego i stargardzkiego. Są to placówki w Ińsku, Łobzie, Gryfinie i Resku. W latach 2004-2010 Intermed prowadził szpital w Resku (obecnie zarządzany przez SP ZZOZ w Gryficach).

Dodatkową sferą działalności firmy jest doradztwo w zakresie przekształceń i restrukturyzacji publicznych zakładów opieki zdrowotnej, które wymagają szczególnej pomocy w  obszarze zarządzania zasobami rzeczowymi, finansowymi i ludzkimi. Intermed uczestniczył w wielu udanych transformacjach zadłużonych jednostek ochrony zdrowia.

NZOZ Intermed powstał we wrześniu 2003 roku. Prezesem spółki prowadzącej placówkę jest Jacek Kargul.