Invicta: nowe panele badań diagnostycznych

0
806


Laboratoria Genetyczne Invicta wprowadziły dwa unikalne panele badań genetycznych: Antykoncepcja oraz Hormony (HTZ). Pozwalają one na określenie stopnia ryzyka wystąpienia chorób zakrzepowo-zatorowych w wyniku stosowania hormonalnej terapii zastępczej i antykoncepcji hormonalnej.

Według naukowców prawdopodobieństwo zachorowania może być wyższe w przypadku kobiet, u których wystąpiły mutacje w niektórych genach i przyjmujących preparaty hormonalne. Stosowanie hormonalnej antykoncepcji i terapii zastępczej niesie za sobą zwiększone ryzyko choroby zakrzepowo-zatorowej. Na podatność na zakrzepicę oraz inne choroby wpływać może dodatkowo obecność niektórych mutacji genetycznych.

Wykonanie panelu badań pozwala na minimalizowanie ryzyka, odpowiednią profilaktykę i ewentualne świadome wybranie innej terapii czy formy antykoncepcji. Koszt przeprowadzenia testów w Invicta w ramach aktualnej promocji to 400 zł. Badanie można wykonać, przy użyciu zestawu pobraniowego zamawianego na stronie Laboratorium, ze śliny bądź w każdej Klinice Invicta. Po 14 dniach wynik jest dostępny na platformie internetowej Invicta-online.

NZOZ Invicta posiada główną siedzibę w Sopocie. Działa od września 2000 roku. W Trójmieście dysponuje dwiema przychodniami, oddziałem jednego dnia, salą zabiegową z pełną diagnostyką laboratoryjną oraz dwiema salami pobytowymi. Od września 2008 roku posiada także placówkę w Warszawie, zlokalizowaną przy ulicy Złotej. Główna działalność placówek Invicta to diagnostyka i leczenie niepłodności.