Invicta prezentuje laboratorium genetyczne na targach w Monachium

0
616


Laboratorium Genetyczne Invicta z Gdańska prezentuje się na targach podczas trwającego w Monachium, w Niemczech, 30. Kongresu Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE). Kongres rozpoczął się 29 czerwca, potrwa do 2 lipca 2014.

Kongres jest spotkaniem ekspertów zajmujących się diagnostyką i leczeniem niepłodności. Co roku w wydarzeniu bierze udział prawie 10 tysięcy uczestników z całego świata. Polskie laboratorium po raz pierwszy prezentuje swoją ofertę na targach. Do tej pory wśród stoisk dominowali potentaci rynku między innymi z Hiszpanii, Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii; laboratoria, producenci sprzętu medycznego, firmy farmaceutyczne.

– Chcemy przede wszystkim zaprezentować nasze osiągnięcia w zakresie diagnostyki preimplantacyjnej PGD. Jako pierwszy ośrodek na świecie wykorzystaliśmy do tego celu innowacyjną metodę sekwencjonowania DNA następnej generacji (Next Generation Sequencing – NGS) i wdrożyliśmy badanie do praktyki klinicznej. Wielu centrom leczenia niepłodności może dać ono zupełnie nowe możliwości diagnostyczne. – mówi Jakub Dejewski, dyrektor sprzedaży i marketingu Invicta.

Invicta będzie też proponować europejskim klientom współpracę w zakresie realizacji kompleksowej diagnostyki genetycznej – badań kariotypu, paneli genetycznych w kierunku predyspozycji do chorób, autorskich analiz DNA zlecanych w kontekście konkretnych przypadków medycznych.

– Naszym atutem jest atrakcyjna oferta i wiarygodność wyników. Laboratorium Genetyczne Invicta jest zarejestrowane w Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjncych, bierze też udział w międzynarodowych kontrolach jakości, między innymi  EMQN (European Molecular Genetics Quality Network), CF Network (Cystic Fibrosis European Network), INSTAND, QCMD (Quality Control for Molecular Diagnostics), CEQA (Cytogenetic European Quality Assessment) i Labquality – podkreśla Jakub Dejewski.

Invicta działa na rynku ponad 14 lat. Prowadzi kliniki leczenia niepłodności w Gdańsku, Gdyni, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu. Laboratorium Genetyczne Invicta od 2005 roku pozostaje liderem badania zarodków pod kątem nieprawidłowości genetycznych – zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej (6 miejsce pod względem liczby realizowanych badań na świecie). Tworzy je zespół specjalistów i naukowców, od lat rozwijających innowacyjną metodę diagnostyki preimplantacyjnej (PGD). Oferta Laboratorium obejmuje również badania DNA dorosłych w kierunku nieprawidłowości i predyspozycji genetycznych oraz diagnostykę materiału z poronień.