Invicta: wyróżnienie za innowacyjność

0
863


Klinika Invicta z Gdańska została wyróżniona za innowacyjność. Firma już od 12 lat świadczy kompleksowe usługi, koncentrując się szczeólnie na zdrowiu kobiety i skutecznym leczeniu niepłodności.

Wyróżnienie zostało wręczone podczas obchodów 15-lecia Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jako uzasadnienie jego przyznania podano, że firma efektywnie łączy naukowe podejście z biznesem, zyskując pozycję lidera w projektowaniu nowatorskich rozwiązań.

– Wdrażając innowacje w zakresie diagnostyki laboratoryjnej i leczenia, Invicta buduje silną markę, ciesząc się zaufaniem pacjentów i partnerów biznesowych. Cieszymy się, że nasze wysiłki i konsekwencja w tworzeniu środowiska sprzyjającego innowacyjności zostały docenione – mówiła podczas uroczystości Dorota Białobrzeska-Łukaszuk, prezes Invicty.

Invicta jako pierwsza w kraju założyła bank gamet, wprowadziła mrożenie komórek jajowych, nowoczesne badania rezerwy jajnikowej i fragmentacji DNA plemnika, separację plemników, procedurę FAMSI oraz mrożenie tkanki jajnikowej, w celu zabezpieczenia płodności pacjentów onkologicznych. Jako pionier w Polsce rozpoczęła również wykonywanie diagnostyki preimplantacyjnej PGD (w tym projektów autorskich), która daje parom obciążonym genetycznie szansę na posiadanie zdrowego potomstwa. Invicta  prowadzi placówki w Gdańsku, Warszawie oraz Słupsku.