Invicta zaprezentowała się na targach w Lizbonie

0
249

Laboratorium Genetyczne Invicta zaprezentowało się na targach towarzyszących trwającemu od 14 do 17 czerwca 2015 roku 31. Kongresowi Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE) w Portugalii. Podczas kongresu spotkali się eksperci zajmujący się diagnostyką i leczeniem niepłodności z całego świata. Wydarzeniu temu towarzyszyły targi firm z branży medycznej i biotechnologicznej.

Laboratorium Invicta już po raz drugi zaprezentowało swoją ofertę opartą o innowacyjne sekwencjonowanie DNA następnej generacji (NGS) .

Kongresy ESHRE to przede wszystkim unikalna okazja do spotkań w gronie naukowców i ekspertów oraz przedyskutowania bieżących trendów w medycynie rozrodu. Specjaliści mogą też zapoznać się w wynikami badań prowadzonych przez praktyków, nowymi narzędziami i z ofertami firm, wspierających codzienną pracę klinik.

Laboratorium Genetyczne Invicta, wystawiające się podczas targów ESHRE, od lat specjalizuje się w badaniach genetycznych ukierunkowanych na przyczyny niepłodności. Jest też liderem w zakresie diagnostyki preimplantacyjnej (PGD) w Polsce. W 2013 roku, jako pierwszy ośrodek na świecie, wdrożyła do praktyki klinicznej badania zarodków oparte o sekwencjonowanie następnej generacji – najnowszą i najbardziej precyzyjną metodę analizy materiału genetycznego. W bieżącym roku Laboratorium Invicta zaprezentowało kolejne rezultaty prac badawczych, w tym diagnostykę PGD w kierunku chorób jednogenowych oraz badanie kariotypu z poronień.

– Naszym celem jest przede wszystkim zaprezentowanie osiągnięć w zakresie wykorzystania sekwencjonowania następnej generacji w medycynie rozrodu. Wielu ośrodkom leczenia niepłodności to narzędzie może dać zupełnie nowe możliwości diagnostyczne. A nasze laboratorium zapewnia im najwyższy standard, przyjazną obsługę oraz atrakcyjne ceny. – mówi Jakub Dejewski, dyrektor sprzedaży i marketingu Invicta. – Jakość naszych badań potwierdzają międzynarodowe kontrole m.in. EMQN (European Molecular Genetics Quality Network), CF Network (Cystic Fibrosis European Network), INSTAND, QCMD (Quality Control for Molecular Diagnostics), CEQA (Cytogenetic European Quality Assessment) i Labquality. – dodaje.

W wydarzeniu odbywającym się w Międzynarodowych Targach w Lizbonie bierze udział blisko 10 tysięcy uczestników z całego światalobu.

Invicta działa na rynku od 15 lat. Laboratorium Genetyczne Invicta od 2005 roku pozostaje liderem badania zarodków pod kątem nieprawidłowości genetycznych – zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej (6 miejsce pod względem liczby realizowanych badań na świecie). Oferta Laboratorium obejmuje również badania DNA dorosłych w kierunku nieprawidłowości i predyspozycji genetycznych oraz diagnostykę materiału z poronień.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAlab Laboratoria: nowe placówki
Następny artykułAlert konsultacyjny