InviMed realizatorem programu in vitro w Częstochowie

0
765

Kliniki InviMed Warszawa i InviMed Wrocław wygrały konkursu ofert na realizację programu „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Częstochowy w latach 2012-2014.” Właścicielem InviMed od marca 2012 roku jest Grupa Medicover.

Łącznie sześć klinik z Polski przeszło pozytywnie weryfikację w sprawie realizacji częstochowskiego programu. Oprócz placówek InviMed są to: Provita z Katowic, Salve-Medica z Łodzi, Invi-Med-T  z Warszawy,  NZOZ Centrum Ginekologii Endokrynologii i Medycyny Rozrodu Artemida Demitrz i Partnerzy z Białegostoku oraz NZOZ Centrum Medyczne Macierzyństwo z Krakowa. Weryfikacji nie przeszła Gravita Diagnostyka i Leczenie Niepłodności z Łodzi.

Placówki zakwalifikowane do realizacji programu musiały spełniać wymagania dotyczące zatrudnionej kadry i jej kwalifikacji, wyposażenia w specjalistyczny sprzęt medyczny oraz wykazać efekty dotychczas prowadzonej działalności. Uczestnikom programu będzie przysługiwać możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości 3.000 zł. Na rok 2012 (IV kwartał) przewidziano na ten cel w budżecie miasta Częstochowy 100 tysięcy złotych.

InviMed to największa w Polsce sieć klinik leczenia niepłodności, posiadająca placówki w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni. InviMed – Europejskie Centrum Macierzyństwa w Warszawie jest pierwszą placówką InviMed, która powstała w 2002 roku. W klinice stosowane są procedury inseminacji domacicznej, in vitro, IFV/ICSI, IFV/IMSI-6600. Jest możliwość przeprowadzenia kompleksowych badań diagnostycznych. Dzięki temu InviMed ma jeden z najwyższych odsetków ciąż, osiągany przez kobiety w różnym wieku. Zespół InviMed specjalizuje się w leczeniu niepłodności męskiej i osiąga bardzo dobre wyniki, m.in. w klinice można wykonać testy SCD, MSOME-6600 i zabieg IMSI-6600.