InviMed realizuje samorządowe programy in vitro

0
581

Placówki InviMed realizują świadczenia w ramach programów leczenia niepłodności finansowanych przez samorządy. Są to programy dofinansowania in vitro dla mieszkańców Gdańska, Słupska, Poznania i Warszawy.

Operatorem programów dla mieszkańców Gdańska i Słupska jest klinika InviMed w Gdyni, zlokalizowana przy ulicy 10 Lutego 16, dla mieszkańców Poznania – klinika InviMed Poznań przy ulicy Strzeleckiej 49, a dla warszawianek i warszawiaków – klinika InviMed Warszawa przy ulicy Rakowieckiej 36.

Dofinansowanie leczenia ze środków samorządu wynosi od 5000 lub 5 625 złotych (w zależności od programu).

Do programu dofinansowania in vitro mogą przystąpić pary, które nie mogą zajść w ciążę poprzez naturalną koncepcję oraz spełniają wymogi formalne oraz medyczne. Dotyczą one między innymi określonego wieku kobiety oraz udokumentowanego wcześniejszego leczenia niepłodności.

InviMed działa od 2001 roku, wówczas powstała w Warszawie pierwsza placówka – specjalistyczne centrum diagnozowania i leczenia niepłodności. W 2006 roku zaczęły działać kliniki w Poznaniu i we Wrocławiu, od lipca 2010 roku także w Gdyni, a od 2013 roku – w Katowicach.

InviMed realizowała także miejski program refundacji leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego w Sosnowcu oraz w Częstochowie.

Czytaj także: Pierwszy w Wielkopolsce system RI Witness w klinice InviMed w Poznaniu>>>

Skuteczność leczenia w InviMed jest wysoka i wynosi aż 54 procent dla wszystkich cykli in vitro. W pierwszym cyklu jest ona jeszcze wyższa – wynosi aż 57 procent.

Dla pacjentów nie korzystających z programu dofinansowania in vitro przygotowane zostały zniżki na konsultacje i badania diagnostyczne.

Od 2012 roku InviMed należy do Grupy Medicover, która zapewnia pacjentom pełną opiekę medyczną, obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, stomatologię oraz kompleksową opiekę szpitalną.

Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych przeznaczone są zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Medicover Polska obecny jest we wszystkich regionach Polski. Od 2009 roku posiada również własny wielospecjalistyczny szpital na warszawskim Wilanowie.