InviMed współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

0
876


Klinika leczenia niepłodności InviMed we Wrocławiu wspiera program naukowy prowadzony przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którego celem jest ocena stanu zdrowia polskich kobiet.

Jednym z zadań programu jest także zwiększenie świadomości Polek na temat tego, jak same mogą wpływać na stan równowagi biologicznej, by zapewnić sobie dobrą kondycję zdrowotną i potencjał rozrodczy. Jego uczestniczki mają możliwość poznania podstawowych właściwości biologicznych swojego ciała w oparciu o takie parametry jak wysokość i masa, typ budowy oraz grubość tkanki tłuszczowej. Analizie zostają również poddane: sposób żywienia, aktywność fizyczna i wpływ środowiska zewnętrznego na równowagę organizmu i przyszłe macierzyństwo.

Program realizowany jest do maja 2016 roku. Badania prowadzone są przez Zakład Biologii Rozwoju Człowieka  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pod kierownictwem prof. dr hab. Marii Kaczmarek. W klinice InviMed koordynuje je Małgorzata Jusiakowska- Piputa.

Wyniki badań posłużą do edukacji zdrowotnej kobiet. Od czerwca 2016 będą dostępne na  www.invimed.pl.

InviMed to największa w Polsce sieć klinik leczenia niepłodności, posiadająca placówki w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdyni, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie. InviMed – Europejskie Centrum Macierzyństwa w Warszawie jest pierwszą placówką InviMed, która powstała w 2002 roku. W klinice stosowane są procedury inseminacji domacicznej, in vitro, IVF/ICSI, IFV/IMSI-6600. Jest możliwość przeprowadzenia kompleksowych badań diagnostycznych. Dzięki temu InviMed ma jeden z najwyższych odsetków ciąż, osiągany przez kobiety w różnym wieku. Zespół InviMed specjalizuje się w leczeniu niepłodności męskiej i osiąga bardzo dobre wyniki, między innymi w klinice można wykonać testy SCD, MSOME-6600 i zabieg IMSI-6600.

W ciągu 14-tu lat działalności pacjenci InviMed zostali rodzicami w sumie 7 tysiąca dzieci. Invimed od 2012 roku należy do Grupy Medicover.