IQ Medica: zmiana strategii działania

0
973


IQ Medica S.A. podjęła decyzję o zmianie strategii działania spółki, która obecnie skoncentrowała się na budowie systemu partnerskiego i franczyzowego dla branży kosmetycznej. Zamknięte zostały oddziały w centrach handlowych. IQ Medica posiada tylko jeden gabinet w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej oraz salę operacyjną przy ulicy Puławskiej.

W placówkach oferowane są usługi w zakresie medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. W okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2012 roku spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 117 918,82 zł, co w stosunku do analogicznego okresu roku 2011 stanowi bardzo znaczący spadek. Odnotowano też stratę netto wielkości 56 982,28 zł.

Na działalność spółki ma również wpływ współpraca ze strategicznym inwestorem Makro Holding SA i jego plany wobec spółki. Jak wyjaśnia zarząd spółki w komunikacie, według wcześniejszych deklaracji Makro Holding SA planował przeprowadzić duże inwestycje mające rozwinąć działalność IQ Medica w kierunku branży bezpośrednio związanej z sektorem opieki zdrowotnej. Jednak według wypowiedzi przedstawiciela Makro Holding do końca 2012 roku obecna działalność Spółki IQ Medica SA ma być marginalna .

Kontynuacja spadkowego trendu zainteresowaniem usługami spółki spowodowała , że w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2012 r. IQ Medica osiągnęła stratę na poziomie 125 505,10 zł (na koniec II kwartału 2011 r. zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 229 280, 71 zł). Mimo nieosiągnięcia zysku w II kwartale 2012 r., spółka deklaruje, że osiągnie zysk ze sprzedaży w ujęciu rocznym Zarząd jest przekonany, że bieżąca strategia spółki oraz deklaracje większościowego akcjonariusza Makro Holding SA będą miały wpływ na wyniki w kolejnych kwartałach 2012 roku. Miedzy innymi te deklarowane plany Makro Holding SA w stosunku do IQ Medica były argumentem w podejmowaniu decyzji przy wyborze inwestora.