IX edycja konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku

0
853


W roku 2013 po raz dziewiąty odbywa się konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku, organizowany przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. Misją Konkursu jest wspieranie przedsiębiorczości, zachęcanie do zakładania własnych firm oraz wyróżnianie i promowanie najlepszych z nich jako przykładów efektywnych działań gospodarczych.

Celem konkursu jest nagradzanie przedsiębiorców prowadzących najmniejsze firmy i tym samym promowanie idei przedsiębiorczości. Wśród dotychczasowych 83 nagrodzonych znalazły się firmy z różnych branż zarówno nowych technologii, jak i oferujących produkty wytwarzane za pomocą tradycyjnych metod.

Honorowy patronat nad konkursem objął Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński. Partnerem merytorycznym konkursu jest Microfinance Centre oraz Koalicja na rzecz mikroprzedsiębiorczości,w skład której wchodzą m.in. Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej.

Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach:
SENIOR – przedsiębiorcy, którzy założyli swoją firmę przed 1 stycznia 2006 roku,
PROGRES – przedsiębiorcy, którzy zarejestrowali działalność gospodarczą między 1 stycznia 2006 roku a 31 grudnia 2009 roku,
START – przedsiębiorcy, którzy założyli swoją firmę po 1 stycznia 2010.

Konkurs przeznaczony jest dla firm, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników, a roczny obrót lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 milionów euro.

Laureat IX edycji Konkursu otrzyma prestiżowy tytuł „Mikroprzedsiębiorca Roku 2013” oraz nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych.

Przyznane zostaną też wyróżnienia w trzech kategoriach, po 15 000 zł każda.
Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom podczas uroczystej gali w Sali Notowań Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych w czerwcu 2013 roku.

Firmy zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o wypełnienie załączonego formularza i przesłanie do biura Pracodawców RP na adres m.dobkowska@pracodawcyrp.pl najpóźniej do dnia 9 kwietnia br.