Japoński specjalista na stażu w Carolina Medical Center

0
858


Do Carolina Medical Center przyjechał dr Tomohiro Kato z Uniwersytetu w Hiroszimie, aby prowadzić prace naukowo-badawcze pod kierunkiem dr. Śmigielskiego. Półroczny pobyt japońskiego specjalisty w klinice jest efektem współpracy dr. Śmigielskiego z profesorem Mitsuo Ochi.

Dr Kato jest ortopedą na co dzień pracującym na oddziale chirurgii ortopedycznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Hiroszimie. Jego praca doktorska dotyczyła zmian w komórkach chrząstki w wyniku osteoartrozy – w 2011 roku otrzymał dzięki niej nagrodę za najlepszą pracę badawczą od Osteoarthritis Research Society International (OARSI). Oprócz doświadczenia ortopedycznego dr Kato ma też praktykę w prowadzeniu badań i hodowli komórkowych oraz badań genetycznych PCR (polymerase chain reaction).

Dr Kato jako kolejny specjalista z zagranicy zbiera doświadczenia w Carolina Medical Center. W ramach programu stażowego gościliśmy już kilkudziesięciu lekarzy i fizjoterapeutów z wielu krajów świata. Prace naukowe w CMC prowadzi obecnie także dr Ge Yunshen z Uniwersytetu Medycznego w Szanghaju.

Carolina Medical Center specjalizuje się w medycynie sportowej i ortopedii. Oferuje konsultacje lekarzy specjalistów z ortopedii i chirurgii dziecięcej, pełną diagnostykę obrazową i funkcjonalną, fizjoterapię, leczenie zachowawcze. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Od 2010 roku działa przy ulicy Pory 78 na warszawskim Mokotowie. Placówkę prowadzi spółka Sport Medica S.A. , której 80,9 procent akcji należy do Lux Med.