Jędrzejów: akredytacja do prowadzenia specjalizacji dla szpitala ArtMedik

0
809


Szpital Specjalistyczny im. Wł.Biegańskiego w Jędrzejowie, prowadzony przez spółkę ArtMedik, otrzymał akredytację do prowadzenia specjalizacji w dziedzinie chorób wewnętrznych w ilości 4 miejsca szkoleniowe (rezydenckie) i 2  miejsca szkoleniowe (rezydenckie) w dziedzinie ortopedii.

Decyzję w tej sprawie wydało Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Szpital w Jędrzejowie prowadzi osiem oddziałów szpitalnych: ortopedyczny, anestezjologii i intensywnej terapii, dziecięcy, wewnętrzny, chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy, a także hospicjum stacjonarne. Prowadzi również ponad 20 poradni specjalistycznych, w tym poradnię medycyny pracy.

Kontrakt placówki z NFZ na rok 2014 ma wartość ponad 27 mln zł. Dotyczy leczenia szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, opieki paliatywnej i hospicyjnej oraz świadczeń kontraktowanych odrębnie (usługi w zakresie tleonoterapii w warunkach domowych).

W 2012 roku szpital przeszedł pomyślnie audyt recertyfikujący Systemu Zarządzania Jakością w zakresie spełnienia wymagań określonych w normie ISO 9001:2008. Certyfikat ISO Szpital posiada od dnia 19 czerwca 2009 roku. Audit przeprowadzała firma DEKRA Certification Sp. z o. o.

ArtMedik sp. z o.o. wygrała przetarg na dzierżawę szpitala w Jędrzejowie w marcu 2008 roku.  Szpital prowadzi od lipca 2008.  Umowa została zawarta na 40 lat. Od stycznia 2012 spółka prowadzi także Szpital Kielecki Św. Aleksandra. Ponad 99 procent udziałów w spółce posiada Rafał Mariusz Chaiński.