Jędrzejów: akredytacje dla szpitala ArtMedik

0
789

Szpital Specjalistyczny im. Wł. Biegańskiego w Jędrzejowie, prowadzony przez spółkę ArtMedik, otrzymał certyfikat jakości ISO oraz certyfikat przyznawany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Audit certyfikujący został w placówce przeprowadzony 12 czerwca 2014 roku. Dotyczył spełniania wymagań określonych w normie ISO 9001:2008. Audit przeprowadził zespół z firmy DEKRA Certification sp. z o. o.

Natomiast w kwietniu 2014 szpital otrzymał certyfikat przyznawany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, dotyczący usług szpitalnych.

Szpital w Jędrzejowie prowadzi osiem oddziałów szpitalnych: ortopedyczny, anestezjologii i intensywnej terapii, dziecięcy, wewnętrzny, chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy, a także hospicjum stacjonarne. Prowadzi również ponad 20 poradni specjalistycznych, w tym poradnię medycyny pracy.

Kontrakt placówki z NFZ na rok 2014 ma wartość ponad 27 mln zł. Dotyczy leczenia szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, opieki paliatywnej i hospicyjnej oraz świadczeń kontraktowanych odrębnie (usługi w zakresie tleonoterapii w warunkach domowych).

ArtMedik sp. z o.o. wygrała przetarg na dzierżawę szpitala w Jędrzejowie w marcu 2008 roku.  Szpital prowadzi od lipca 2008.  Umowa została zawarta na 40 lat. Od stycznia 2012 spółka prowadzi także Szpital Kielecki Św. Aleksandra. Ponad 99 procent udziałów w spółce posiada Rafał Mariusz Chaiński.