Jovimed: 60 umów na pobyty w Domu Seniora

0
860


Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Jovimed z Ksawerowa (województwo łódzkie) podpisał od maja 2012 roku 60 umów na pobyty czasowe i stałe w Domu Seniora. Większość umów dotyczyła pobytów czasowych z pakietami rehabilitacyjnymi.

Oferta placówki skierowane jest nie tylko do osób starszych, ale również do osób dorosłych wymagających profesjonalnej opieki i rehabilitacji. Oprócz osób w podeszłym wieku podopiecznymi placówki są osoby po udarach, z chorobą Parkinsona, SM, po endoprotezach itp.

Ośrodek zapewnia nie tylko kompleksową opiekę, wyżywienie z własnej kuchni, efektywne usprawnianie i rehabilitację, ale także spotkania z psychologiem oraz zajęcia integrujące i rozwijające prowadzone przez specjalistę terapii zajęciowej.
Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny otwarty został wiosną 2012 roku. Nowo wybudowany obiekt składa się z pięciu połączonych ze sobą pawilonów. Znajduje się w nim 48 pokoi (1- i 2-osobowych) z łazienkami oraz wyjściem na balkon lub taras. W placówce znajduje się między innymi  pokój kąpielowy z ruchomą wanną i podnośnikiem, dwie windy, dwie biblioteczki, świetlica.

Usługi placówki są komercyjne, ale właściciele nie wykluczają starania się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Placówka mieści się przy ulicy Zachodniej 37.