Już 65 prywatnych laboratoriów na liście uprawnionych do testów na koronawirusa

0
183

Kolejne laboratoria dołączyły do listy, publikowanej na stronie Ministerstwa Zdrowia, zawierającej placówki uprawnione do wykonywania badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Lista zawiera 209 laboratoriów, 65 z nich to placówki prywatne.

W ostatnich dniach do listy dołączyły kolejne prywatne laboratoria – Medyczne Laboratorium Mikrobiologiczne spółki Diagnostyka, przy alei Prymasa Tysiąclecia 791, Filia Cegłowska 80 w Warszawie, NZOZ Białostockie Centrum Analiz Medycznych, działające w Białymstoku, przy ulicy Choroszczańskiej 24 (należące do Grupy Alab), a także Laboratorium Centralne spółki ICZ Healtcare, operatora szpitala w Żywcu, oraz Immquest Laboratorium Immunologiczne, działające w Toruniu przy ulicy Uniwersyteckiej 17.

Czytaj także: Infarma apeluje o pilotaż w zakresie patomorfologii>>>

Na liście laboratoriów znajduje się kilkanaście laboratoriów sieci Diagnostyka, laboratoria Grupy Alab, laboratoria Synevo i Synlab, a także wiele innych prywatnych laboratoriów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Najwięcej laboratoriów wykonujących testy na obecność koronawirusa działa w województwach: mazowieckim – 31, śląskim – 24, wielkopolskim – 21, małopolskim – 16,  dolnośląskim – 15 i pomorskim – 14.

Najwięcej prywatnych laboratoriów działa w województwach – mazowieckim i śląskim –  po 11,  łódzkim i wielkopolskim – po 7, w pomorskim –  6.

Aktualna lista laboratoriów znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia>>>