Już ponad 150 osób zarejestrowanych na IV Kongres Szpitali Prywatnych

0
794


Już tylko kilka dni zostało do rozpoczęcia IV Kongresu Szpitali Prywatnych, który odbędzie się we wtorek 3 czerwca 2014 roku w Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport przy ulicy Żwirki i Wigury 1 w Warszawie. Udział w tej jednej z najważniejszych konferencji sektora ochrony zdrowia jest bezpłatny.

Wśród ponad 150 zarejestrowanych uczestników są właściciele i zarządzający podmiotami medycznymi oraz przedstawiciele mediów.

Rejestracja jest prowadzona na stronie www.kongresszpitaliprywatnych.com .

W tym roku Kongres będzie miał szczególny charakter, gdyż czas jego organizacji zbiega się z 25 rocznicą znaczących dla Polski i jej gospodarki wydarzeń jak: pierwsze wybory do Sejmu, które wpłynęły na zmianę ustroju politycznego, pierwsze od czasu II Rzeczpospolitej wybory do Senatu. Obecny 2014 rok to także inne znaczące dla Polski rocznice: 15 lecie w strukturach NATO i 10 lat od wstąpienia do Unii Europejskiej. W bieżącym roku mija 15 lat funkcjonowania ubezpieczeniowego systemu w ochronie zdrowia, a także 10 lat od uchwalenia jego „konstytucji” czyli ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zmiany te wpłynęły na poziom zamożności społeczeństwa, poprawę standardu życia, bezpieczeństwo. Dzięki wspomnianym wydarzeniom także w dziedzinie ochrony zdrowia dokonała się w Polsce ogromna jakościowa zmiana, której częścią – jakże znaczącą – jest sektor prywatnych szpitali i świadczeniodawców.

Z tej okazji  gościem specjalnym Kongresu będzie prof. Jerzy Buzek, twórca systemu ubezpieczeniowego w ochronie zdrowia, który wygłosi wykład inauguracyjny

Jak co roku do udziału w Kongresie zostaną zaproszeni przedstawiciele władz, politycy, inwestorzy, właściciele jak i zarządzający podmiotami leczniczymi. Dobór tematów odzwierciedla kluczowe obszary dyskusji toczonych tak gorąco w tym roku i tak mocno wpływających na otoczenie społeczno-gospodarcze ochrony zdrowia. Siłą rzeczy IV Kongres Szpitali Prywatnych wpisuje się bardzo mocno w debatę na temat problemów finansowania, dostępu do specjalistów, roli lekarzy rodzinnych, tak gorącego dziś tematu skracania kolejek, generalnie nowej organizacji systemu ochrony zdrowia i rozwiązywania jego wyzwań, które niosą ze sobą warunki demograficzne, epidemiologiczne, i uwarunkowania społeczno-polityczne.

W pierwszych trzech edycjach każdorazowo w Kongresie udział brało ponad 200 reprezentantów szpitali prywatnych. Ze względu na unikatowy charakter i grupę uczestników dotychczasowe Kongresy cieszyły się także dużym zainteresowaniem środowisk opiniotwórczych, naukowych, politycznych, mediów i sponsorów.

W tym roku organizatorzy Kongresu chcą skupić szczególną uwagę na dwóch najważniejszych zagadnieniach, czyli roli, znaczeniu i potencjale szpitali prywatnych w publicznym sektorze ochrony zdrowia oraz kwestii jakości i standardów medycznych w leczeniu szpitalnym. W ramach pierwszego tematu zostaną przedstawione osiągnięcia szpitali prywatnych we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań diagnostycznych i leczniczych oraz ich współpraca z samorządem terytorialnym. Chcielibyśmy także jedną z sesji tematycznych poświęcić analizie teraźniejszości i trendów przyszłości sektora prywatnego w ochronie zdrowia.

Kongres organizuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, Współorganizatorami wydarzenia są: Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Instytut Zdrowia i Demokracji.

Więcej informacji na stronie www.kongresszpitaliprywatnych.com