Już wkrótce konferencja dotycząca opieki nad seniorami

0
361

27 września 2018 roku odbędzie się konferencja dotycząca nowoczesnych technologii, które pomagają w opiece nad seniorami. Prelegentami podczas konferencji będą specjaliści z tej dziedziny.

W programie konferencji znalazły się między innymi warsztaty dotyczące optymalizacji ucisku w profilaktyce i terapii odleżyn z użyciem ciśnieniowych materacy klinicznych połączone z praktyczną prezentacją zastosowania sprzętu do opieki nad chorym leżącym. Prowadzącym będzie mgr rehabilitacji ruchowej Rafał Krutul – Właściciel marki REVIT.

Andrzej Bochacz, Prezes Zarządu, NaszSenior.pl i ekspert Krajowego Instytutu Gosodarki Senioralnej powie o tym, jak sztuczna inteligencja zmienia oblicze opieki nad osobami niesamodzielnymi oraz ile kosztuje teleopieka.

Szymon Jankowski, dyrektor operacyjny kliniki przyjaznej seniorom Mediraj, poruszy temat telekonsultacji przy użyciu urządzeń zdalnej diagnostyki jako środka usprawniającego opiekę nad seniorem i pacjentem.

Tomasz Pactwa, Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu miasta stołecznego Warszawy powie o stosowaniu nowoczesnych technologii w opiece nad seniorami w Warszawie, a Wojciech Kacprzak, Prezes Stowarzyszenia Kreatywni 50+, o włączaniu seniorów do społeczeństwa cyfrowego w Warszawie.

Lech Uliasz, Kierownik Działu Współpracy i Projektów Społecznych opowie jak powstało Centrum Aktywności Międzypokoleniowej “NOWOLIPIE” w Warszawie.

Konferencja przeznaczona jest dla przedstawicieli centrów aktywności seniora, urzędów miast i gmin, szpitali i przychodni, właścicieli i osób zarządzających domami opieki, właścicieli i osób zarządzających firmami świadczącymi usługi opiekuńcze oraz dla personelu medycznego.

Udział w konferencji jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.

Uczestnicy mają zagwarantowane materiały konferencyjne, przerwy kawowe, możliwość konsultacji z ekspertami.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Polski Instytut Rozwoju Biznesu.

Rejestracja na stronie: www.pirbinstytut.pl>>>