Kajetany: rozbudowa Centrum Słuchu i Mowy

0
1106

Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach realizuje inwestycję rozbudowy. W maju 2011 podpisano umowę z wykonawcą. Inwestycja polega na dobudowie zamkniętego atrium otoczonego 3-kondygnacyjnymi budynkami.

W wyniku inwestycji powstaną cztery dodatkowe sale operacyjne zlokalizowane na pierwszym piętrze nowej części obiektu. Obecnie w placówce działają dwie sale operacyjne, w tym jedna do zabiegów endoskopowych. Po rozbudowie będzie można wykonać ponad dwa razy więcej operacji. Obecnie przeprowadzanych jest ich 40 dziennie. Na pierwszym piętrze znajdzie się też laboratorium. Wokół atrium będą umieszczone sale dla pacjentów, izba przyjęć z czterema gabinetami i recepcją oraz zakład naukowy wraz z zakładem genetyki. Pod całą zabudową parteru mieścić się będzie kondygnacja podziemna zawierająca m.in. garaż podziemny, stację mycia i dezynfekcji łóżek i wózków, odpady medyczne, magazyny itp. Powierzchnia całkowita dobudowanego obiektu wyniesie 8 465,65 mkw, powierzchnia użytkowa – 7 683 mkw.

Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy powstało w 2003 r i podlega Instytutowi Fizjologii i Patologii Słuchu, państwowej jednostce badawczo-rozwojowej. W ramach Centrum działa: klinika foniatrii (gabinet logopedyczny, gabinet psychologiczny, polskie centrum Tomatisa), kliniczne centrum otorynolaryngochirurgii, klinika rehabilitacji, klinika szumów usznych, hotel oraz centrum implantów i percepcji słuchowej. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2012 (stan na dzień 16.01.2012) ma wartość 100 411 272,00 zł. Środki te w całości przeznaczone są na leczenie szpitalne. W roku 2011 kontrakt wynosił 98 mln zł, z czego 87 mln zł było przeznaczone na leczenie szpitalne.