Katowice: Centrum BetaMed dołączyło do grona Firm z Sercem

0
819

Centrum Medyczne BetaMed z Katowic dołączyło do  programu dla małych i średnich firm, które wspierają UNICEF i wspólnie dbają o lepszą przyszłość dzieci, angażując się w programy pomocy w najbiedniejszych krajach świata.

Uczestnictwo Centrum BetaMed w programie polegało na zakupie odżywczych past oraz mleka terapeutycznego dla najmłodszych.

Z programem UNICEF współpracuje także Centrum Medyczne Damiana z Warszawy.

BetaMed działa od 2001 roku. Z początku firma świadczyła opiekę lekarską w ramach wielu specjalności. Z czasem BetaMed S.A. skupił się na świadczeniu usług pielęgniarskich w domu pacjentów. Obecnie opieką obejmuje kilka tysięcy osób w ramach pielęgniarskiej opieki długoterminowej oraz opieki długoterminowej dla pacjentów wentylowanych mechanicznie.

BetaMed S.A. świadczy usługi pielęgniarskie w ponad 84 oddziałach na terenie 11 województw. Głównym kierunkiem działań są objęte kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze. Firma zatrudnia prawie 3 tysiące osób personelu medycznego. Poza podstawową działalnością oferuje również usługi prywatne dla osób nieobjętych ubezpieczeniem oraz dla firm, które potrzebują kadry medycznej.

Od 2007 roku BetaMed S.A. jest posiadaczem certyfikatu ISO 9001:2000. We wrześniu 2010 roku spółka przeszła ponowną certyfikację, w wyniku której przyznano jej certyfikat jakości zgodny z normą ISO 9001:2008.