Katowice: Klinika Mazan rozwija usługi

0
1325


Działająca od maja 2012 roku Klinika Chirurgii Mazan z Katowic rozwija oferowane usługi. W lipcu 2012 otwarty został w placówce gabinet psychologa, psychoterapeuty. Usługi gabinetu są komercyjne, podobnie jak wszystkie usługi Kliniki. Koszt konsultacji psychologicznej to 120 zł.

W ramach usług psychologicznych oferowany jest coaching osobisty, konsultacje dla par/rodzin w sytuacji kryzysu, psychoterapia indywidualna krótkoterminowa i długoterminowa, a także szkolenia dla personelu medycznego: psychologiczne oraz treningi rozwoju osobistego oraz umiejętności interpersonalnych.

Klinika Chirurgii Mazan to nowo wybudowana, prywatna placówka. Posiada blok operacyjny z dwiema salami operacyjnymi wyposażonymi w między innymi w. śródoperacyjny RTG cyfrowy. Są tutaj przeprowadzane operacje klasyczne i przede wszystkim z zastosowaniem technik małoinwazyjnych.

W Klinice działa system dokumentacji medycznej, który pozwala na rejestrację wizyty drogą telefoniczną, sms-ową i mailową. Cała dokumentacja pacjenta: wywiad, wyniki badań, zapisy usg, rtg i inne, a także zalecenia, przepisane leki – wszystko jest automatycznie rejestrowane w historii choroby. Osobista rejestracja odbywa się na podstawie karty NFZ lub karty, wydawanej dla stałych pacjentów.

Klinika świadczy usługi w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, proktologii. Największy zespół Kliniki, ponad 10 specjalistów, stanowi oddział ortopedii i traumatologii. Placówka specjalizuje się w kompleksowej opiece zdrowotnej dla osób amatorsko i zawodowo uprawiających różnorodne dyscypliny sportowe. Leczy również najmłodszych pacjentów, wykonuje u dzieci zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej i kardiochirurgii. Oferuje konsultacje z zakresu: ginekologii, gastroenterologii, urologii, neurologii, hematologii. Prowadzi też  konsultacje i operacje bariatryczne ze wsparciem dietetyka i psychologa. Świadczy usługi z zakresu medycyny pracy.

Klinika Chirurgii Mazan to obecnie również siedziba Centrum Chirurgii Plastycznej, które do tej pory mieściło się przy ulicy Reymonta. Oprócz zabiegów chirurgii plastycznej Centrum oferuje teraz także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, łącznie z konsultacjami i zabiegami dermatologicznymi oraz kosmetologicznymi. Klinika Chirurgii Mazan znajduje się w Katowicach przy ulicy Brzozowej 54.