Katowice: kolejny innowacyjny zabieg w szpitalu GeoMedical

0
1400

W szpitalu GeoMedical w Katowicach wykonano innowacyjny zabieg uretroplastyki, który jest metodą leczenia zwężeń cewki moczowej, przy użyciu błony śluzowej pobranej z wewnętrznej części policzka lub bocznej powierzchni języka (buccal mucosal graft – BMG, lingual mucosal graft – LMG).

Jest to jedyna uznana metoda o największej skuteczności, sięgającej nawet 95 procent.

Plastyka zespoleniowa cewki z uzupełnieniem przeszczepem śluzówki policzka (Augmented anastomotic BMG urethroplasty) pozwala na odtworzenie ciągłości cewki po wycięciu nawet 4-5 cm jej zwężenia.

Zabieg przeznaczony jest dla pacjentów z nawrotowym zwężeniem cewki po jednej nieudanej uretrotomii endoskopowej lub dla pacjentów, u których techniki endoskopowe nie rokują wyleczenia, wtedy jako procedura pierwszego wyboru.

Zabieg przeprowadził ordynator oddziału szpitala we Włocławku, który również jest w zespole GeoMedical.

W szpitalu GeoMedical przeprowadzane są zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej, ortopedii, ginekologii wraz z onkologiczną, urologii oraz otolaryngologii. W placówce uruchomiona została także pracownia endoskopii oraz pracownie hipertermii i uroginekologii. Blok operacyjny posiada cztery sale.

Działa tutaj kilkanaście poradni specjalistycznych. Poza tym placówka posiada pracownię diagnostyki obrazowej (badania USG, RTG, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego) oraz punkt pobrań sieci Alab.

Większość świadczeń szpitala stanowią świadczenia komercyjne. Od kwietnia 2018 placówka posiada kontrakt z NFZ na świadczenia w zakresie chirurgii plastycznej oraz urologii (leczenie szpitalne).

Szpital GeoMedical zlokalizowany jest u zbiegu ulic Ceglanej i Wita Stwosza w Katowicach, w pobliżu autostrady A4. Inwestorem i pomysłodawcą projektu jest krakowskie przedsiębiorstwo Geo Grupa Deweloperska.