Katowice: Mavit realizuje program leczenia AMD

0
1032


Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego Mavit w Katowicach realizuje nieodpłatne leczenie wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD). Leczenie odbywa się w ramach umowy na program lekowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Centrum Medyczne Mavit prowadzi w Katowicach Szpital Specjalistyczny przy ulicy Szopienickiej, który oferuje usługi diagnostyczne oraz operacyjne z zakresu okulistyki, laryngologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej.

W Warszawie Mavit prowadzi szpital okulistyczny mieszczący się przy ulicy Podleśnej 61, na Bielanach oraz ośrodek okulistyczny przy ulicy Migdałowej na Ursynowie.

Mavit oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt placówki w Katowicach zawarty z NFZ na rok 2015 ma wartość ponad 14 mln zł. Środki te finansują świadczenia w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz leczenie szpitale w zakresie otolaryngologii i okulistyki, także dla dzieci, oraz chirurgii szczękowo-twarzowej.

Na program lekowy związany z leczeniem AMD jest przeznaczone 195 116 zł.