Katowice: nowa poradnia w CM Signum

0
612

Centrum Medyczne Singum z Katowic otworzyło nową poradnię dla dzieci zdrowych. Poradnia zajmuje pomieszczenia zlokalizowane w przy ulicy Bażantów 6B, w łączniku budynku Cube Centrum Handlowego Bażantowo. Jest to w pobliżu głównego wejścia do nowej siedziby Centrum, która mieści się przy ulicy Bażantów 6C.

W nowej siedzibie Centrum działa od września 2017 roku. Nowa placówka posiada trzykrotnie większą powierzchnię od dotychczasowej.

Centrum mieści się na pierwszym piętrze nowego budynku.  Oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne w ponad 40 poradniach, medycynę pracy oraz diagnostykę laboratoryjną.

Działa tutaj także certyfikowane Centrum Medycyny Podróży oraz poradnia medycyny pracy. Oferowana jest nocna i świąteczna pomoc lekarska.

Usługi placówki są zarówno komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt placówki z NFZ zawarty na rok 2017 ma wartość ponad 500 tysięcy złotych (dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie dermatologii, laryngologii, neurologii, okulistyki, pulmonologii). Centrum współpracuje także z ubezpieczycielami, takimi jak Alianz, Signal Iduna, PASM, a także z sieciami medycznymi: Medicover i CMP.

Placówkę prowadzi Beata Handwerker-Kustrzępa, Janusz Kustrzępa, s.c.