Katowice: nowe zabiegi w Szpitalu GeoMedical

0
2910

Prywatny szpital GeoMedical z Katowic, który działa od września 2017 roku, wprowadził do swojej oferty nowe zabiegi w zakresie onkologii oraz urologii.

Od kwietnia 2018 wykonywane są tutaj zabiegi chemoembolizacji, która jest uznaną metodą leczenia guzów nowotworowych wątroby. Jej celem jest zahamowanie wzrostu guza. Metoda znajduje również zastosowanie w leczeniu zmian przerzutowych w wątrobie.

Także w kwietniu 2018 roku przeprowadzono w placówce pierwszy zabieg leczenia przerostu prostaty, z wykorzystaniem lasera tulowego. Od marca 2018 jest tutaj wykonywana embolizacja tętnic prostaty, nowoczesna, małoinwazyjna metoda leczenia przerostu gruczołu krokowego.

W Szpitalu GeoMedical działa kilkanaście poradni specjalistycznych oraz pracownia diagnostyki obrazowej, w której  można wykonać badania USG, RTG, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Od grudnia 2017 działa punkt pobrań.  Placówka współpracuje w zakresie diagnostyki laboratoryjnej z Grupą Alab.

W styczniu 2018 w szpitalu rozpoczęła działalność pracownia radiologii zabiegowej oraz uruchomiono nowoczesny blok operacyjny, składający się z czterech sal. Przeprowadzane są tutaj zabiegi między innymi z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej, ortopedii, ginekologii wraz z onkologiczną, urologii oraz otolaryngologii.

W lutym 2018 uruchomiona została pracownia endoskopii oraz pracownie hipertermii i uroginekologii. W szpitalu ma działać 10 oddziałów.

Większość świadczeń szpitala stanowią świadczenia komercyjne. Od kwietnia 2018 placówka posiada kontrakt z NFZ na świadczenia w zakresie chirurgii plastycznej oraz urologii (leczenie szpitalne).

Szpital GeoMedical zlokalizowany jest u zbiegu ulic Ceglanej i Wita Stwosza w Katowicach, w pobliżu autostrady A4. Inwestorem i pomysłodawcą projektu jest krakowskie przedsiębiorstwo Geo Grupa Deweloperska.