Katowice: powstaje kompleks medyczny Geo Medical

0
1198


W Katowicach powstaje Geo Medical , zaawansowany technologicznie kompleks medyczny składający się z trzech współpracujących ze sobą obiektów: wieloprofilowego szpitala specjalistycznego, centrum diagnostyczno-terapeutycznego oraz czterogwiazdkowego hotelu z centrum konferencyjno–szkoleniowym. Będzie to największy tego typu obiekt w Polsce.  Szacunkowa wartość inwestycji to około 264 mln złotych.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w lipcu 2013 roku, a zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2017 roku. Inwestorem i pomysłodawcą projektu jest krakowskie przedsiębiorstwo Geo Grupa Deweloperska, natomiast głównym wykonawcą firma Erbud. Obiekt powstaje u zbiegu ulic Ceglanej i Wita Stwosza w Katowicach, w pobliżu autostrady A4.

Największą częścią kompleksu medycznego będzie wieloprofilowy szpital specjalistyczny, który docelowo będzie się składał z 15 oddziałów (łącznie posiadających 230 łóżek szpitalnych) oraz bloku operacyjnego obejmującego 8 sal operacyjnych. Do końca 2014 roku zostaną uruchomione 2 skrzydła szpitala z 8 oddziałami oraz blokiem operacyjnym. Trzecie skrzydło z kolejnymi oddziałami powstanie do połowy 2016 roku. Szpital Geo Medical będzie specjalizował się między innymi  w leczeniu chorób onkologicznych , w jako jednym z nielicznych ośrodków w Polsce, będzie tu stosowane kompleksowe leczenie nowotworów za pomocą trzech metod: chemioterapii, chirurgii oraz hipertermii. W budynku szpitala mieścić się będzie także zakład diagnostyki obrazowej, najbardziej zaawansowana technologicznie część kompleksu, która zostanie wyposażona między innymi w rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, rentgen cyfrowy, densytometr cyfrowy, mammograf 3D z tomosyntezą obrazu oraz aparaty USG.

– Naszym celem będzie uzyskanie kontraktu z NFZ na pełen zakres usług, aby zapewnić dostęp do najlepszych świadczeń zdrowotnych dla jak największej liczby pacjentów – mówi Adam Zaremba–Śmietański, prezes Geo Grupy Deweloperskiej.

Zakończenie budowy Hotelu z Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym, w którym będą mogli się zatrzymywać zarówno pacjenci i ich bliscy, jak i klienci biznesowi nie korzystający z usług zdrowotnych, przewidziane jest na grudzień 2016 roku. Ostatni element Geo Medical – centrum diagnostyczno-terapeutyczne zawierające w swojej strukturze zakład rehabilitacji ogólnoustrojowej oraz zespół gabinetów specjalistycznych wraz z pełną ofertą leczenia stomatologicznego powstanie do połowy 2017 roku.