Katowice: pracownia radiologii zabiegowej w szpitalu GeoMedical

0
359

W Szpitalu GeoMedical, który rozpoczął działalność we wrześniu 2017 roku w Katowicach, rozpoczyna działalność pracownia radiologii zabiegowej, która będzie między innymi oferowała zabiegi w zakresie urologii. Zabiegi oferowane przez placówkę są komercyjne.

W pracowni będą wykonywane mało inwazyjne zabiegi embolizacji tętnic gruczołu krokowego. Zabiegi te są wykonywane jako alternatywa zabiegu operacyjnego w przypadku braku zgody pacjenta na operację ze znieczuleniem ogólnym, lecz także są szansą dla pacjentów u których leczenie farmakologiczne nie przynosi spodziewanych efektów, a wykonanie operacji jest niemożliwe z powodu przeciwwskazań.

Pracownia radiologii zabiegowej szpitala dysponuje jednym z najnowocześniejszych angiografów firmy Philips, czyli urządzeniem przeznaczonym do obrazowania naczyń krwionośnych i wykonywania zabiegów wewnątrznaczyniowych.

W styczniu 2018 roku w placówce został uruchomiony nowoczesny blok operacyjny, składający się z czterech sal. Przeprowadzane są na nich zabiegi między innymi z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej, ortopedii, ginekologii wraz z onkologiczną, urologii oraz otolaryngologii. W szpitalu ma działać 10 oddziałów.

Szpital GeoMedical został otwarty we wrześniu 2017 roku. W pierwszym etapie otwarto tutaj kilkanaście poradni specjalistycznych oraz pracownię diagnostyki obrazowej, w której  można wykonać badania USG, RTG, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Od grudnia 2017 działa tutaj punkt pobrań.  Placówka współpracuje w zakresie diagnostyki laboratoryjnej z Grupą Alab.

Inwestorem i pomysłodawcą projektu jest krakowskie przedsiębiorstwo Geo Grupa Deweloperska, natomiast głównym wykonawcą firma Erbud. Obiekt powstał u zbiegu ulic Ceglanej i Wita Stwosza w Katowicach, w pobliżu autostrady A4.