Katowice: Szpital EMC organizatorem konferencji

0
903


Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach we współpracy z Fundacją „Pamięć i Pomoc” im. Edmunda Gryglewicza, Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Kolegium Lekarzy Specjalistów Geriatrii w Polsce zapraszają na konferencję naukową IV Barbórkowe Spotkania Geriatryczne.

Tematem konferencji będzie eliminacja błędów popełnianych  w procesie diagnostyczno-leczniczym u pacjentów powyżej 85 roku życia. Wśród prelegentów znajdą się wybitni eksperci ze świata nauki i medycyny.

Konferencja odbędzie się 9 grudnia 2017 roku w Katowicach. Będzie podzielona na trzy sesje. W pierwszej będzie mowa o leczeniu psychogeriatrycznym, o terapii otępienia i zaburzeń snu. Druga część będzie poświęcona wskazaniu różnic między astmą a  POChP oraz wpływie osteoporozy i osteopenii i cukrzycy na postępowanie terapeutyczne. W sesji trzeciej będzie mowa między innymi o częstych nieprawidłowościach w leczeniu urologicznym oraz o zasadach stosowaniu antybiotyków u pacjentów w zaawansowanej starości.

Konferencja adresowana jest do lekarzy geriatrów, internistów, lekarzy rodzinnych, pielęgniarek, rehabilitantów i dyrektorów szpitali. Poprzednie edycje skupiały zainteresowanie blisko 150 specjalistów z całego kraju. W tym roku udział potwierdzili specjaliści, między innymi prof. dr hab. n. med. Piotr Chłosta, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz dr n.med. Jarosław Derejczyk, konsultant wojewódzki w dziedzinie geriatrii.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie: http://fundacjapip.pl oraz www.emc-sa.pl