KCM Clinic: kolejny rok współpracy z klubem sportowym

0
1024

KCM Clinic z Jeleniej Góry podpisała umowę z pierwszoligową drużyną siatkarek ręcznych KPR Jelenia Góra. Umowa rozpoczyna kolejny rok współpracy placówki z tym zespołem. Współpraca dotyczy konsultacji chirurgiczno-ortopedycznych, rehabilitacji, a także wykonywania zabiegów chirurgicznych.

W ramach współpracy zawodniczki, które doznają kontuzji podczas meczów, są natychmiast diagnozowane przez lekarza ortopedę, potem leczone i rehabilitowane w placówce. W roku 2012 dwie szczypiorniczki przeszły w KCM Clinic zabiegi artroskopii. 

KCM Clinik oferuje leczenie szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz rehabilitację. W placówce do diagnostyki służy między innymi, jako jedna z niewielu na Dolnym  Śląsku, statyczno-dynamiczna platforma stabilometryczna., Dzięki niej dokonuje się oceny zaburzenia koordynacji nerwowo-mięśniowej i czucia głębokiego (propriocepcji). W KCM Clinic stosowany jest też system podwieszeń RED-CORD.  Poprawia on funkcjonowanie układu mięśniowo-szkieletowego bez obciążania stawów. Oddział rehabilitacyjny dysponuje szynami biernymi dla stawu kolanowego jak i ramiennego, które wykorzystywane są bezpośrednio po zabiegach operacyjnych. Uzupełnieniem planu rehabilitacyjnego jest trening na przyrządach:  bieżni, rowerach stacjonarnych, trenażerze. Nieodłączną częścią fizjoterapii jest leczenie zabiegami fizykalnymi ( fizykoterapia). KCM Clinic posiada też urządzenie wykorzystujące falę uderzeniową, której największą zaletą jest szybkie zwalczanie bólu. Placówka oferuje także badania USG, RTG, EEG, EMG, badania endoskopowe, diagnostykę kardiologiczną i okulistyczną.

Placówka postała w roku 2006, pierwotnie pod nazwą Karkonoskie Centrum Medyczne. Od 2011 roku prowadzi wysokospecjalistyczny szpital z nowoczesnym multimedialnym blokiem operacyjnym, oddziałami stacjonarnymi, kliniką chirurgii jednego dnia, zespołem rehabilitacji i kliniką stomatologiczną. Posiada jedno- i dwuosobowe pokoje dla pacjentów. Lekarze placówki szkolą się dzięki współpracy z Sanford Health z USA.

Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt zawarty na rok 2013 ma wartość 5 512 856,50 zł i dotyczy leczenia szpitalnego w zakresie ginekologii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej , ortopedii i traumatologii narządu ruchu, okulistyki, urologii i otolaryngologii, oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Placówka mieści się przy ulicy Bankowej 5/7. Jest prowadzona przez spółkę KCM Clinic S.A.