KCM Clinic: współpraca z China Kunming Health Healthcare

0
744

KCM Clinik  z Jeleniej Góry nawiązała współpracę z China Kunming Health Healthcare, firmą z Chin specjalizującą się w turystyce medycznej. Umowę zawarto podczas targów turystyki medycznej  – World Medical Tourism & Global Healthcare Congress w Waszyngtonie.

– Pacjenci z Chin wyjeżdżają za granice głównie do Niemiec, Szwajcarii oraz USA – po kompleksową diagnozę tzw. second opinion, oraz na specjalistyczne zabiegi. Z naszym nowym partnerem w Europie – KCM Clinic w Jeleniej Górze poszerzamy ofertę dla naszych pacjentów o nową lokalizację na mapie świata. Dla pacjentów z Chin szczególnie atrakcyjne będą zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, chirurgii metabolicznej oraz małoinwazyjnej neurochirurgii kręgosłupa – powiedział Claude Luo, prezydent firmy China Kunming Health Healthcare.

Według przedstawiciela chińskiej firmy, KCM Clinic posiada pełne zaplecze do obsługi wymagających pacjentów z Chin: nowoczesną diagnostykę i zabiegi operacyjne. Zapewnia także odbiór z lotniska, 24-godzinną opiekę, usługi tłumacza, kuchnię dostosowaną do wymagań pacjentów oraz zakwaterowanie.

KCM Clinik oferuje leczenie szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz rehabilitację. Prowadzi 20 poradni specjalistycznych i 11 pracowni diagnostycznych.

Placówka postała w roku 2006, pierwotnie pod nazwą Karkonoskie Centrum Medyczne. Od 2011 roku prowadzi wysokospecjalistyczny szpital z nowoczesnym multimedialnym blokiem operacyjnym, oddziałami stacjonarnymi, kliniką chirurgii jednego dnia, zespołem rehabilitacji i kliniką stomatologiczną.

Klinika posiada certyfikat jakości ISO i jest członkiem Polish Assotiation of Medical Tourism,  ponadto współpracuje w zakresie wymiany naukowej ze specjalistami z Sanford Health/ USA. W klinice pracuje personel anglojęzyczny.

Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt zawarty na rok 2013 ma wartość 5,4 mln zł i dotyczy leczenia szpitalnego w zakresie ginekologii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, okulistyki, urologii i otolaryngologii, oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Placówka mieści się w Jeleniej Górze, przy ulicy Bankowej 5/7. Jest prowadzona przez spółkę KCM Clinic S.A.