Kielce: otwarcie Akademickiego Centrum Medycznego CenterMed

0
895


CenterMed otworzył 18 listopada 2013 roku w Kielcach Akademickie Centrum Medyczne. Placówka powstała w budynku Politechniki Świętokrzyskiej, w Domu Studenta „Laura”, przy alei Tysiąclecia Państwa Polskiego 17a, na terenie miasteczka akademickiego.

Przychodnia zajęła pomieszczenia na parterze budynku, które zostały gruntownie wyremontowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt. Jest to pierwszy w regionie ośrodek całościowo zajmujący się problematyką zdrowia studentów i kadry akademickiej. Na miejscu poza podstawową opieką zdrowotną świadczone są usługi w ramach poradni specjalistycznych: laryngologicznej, neurologicznej, pulmonologicznej, psychologicznej, psychiatrycznej, okulistycznej oraz kardiologicznej. Dodatkowo można korzystać z diagnostyki laboratoryjnej oraz wybranych form diagnostyki obrazowej. Świadczenia udzielane są w ramach środków Narodowego Funduszu Zdrowia bądź przy współpracy z podwykonawcami (bezpłatnie) studentom i pracownikom akademickim, którzy wypełnili i złożyli deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej podstawowej opieki zdrowotnej.

– CenterMed powstał 16 lat temu w Tarnowie. Nasza firma mocno się rozwija, opiekujemy się studentami między innymi w Warszawie, Poznaniu, Lublinie. Teraz przyszedł czas na Kielce – mówił podczas uroczystego otwarcia Bartłomiej Ostręga – prezes CenterMed Kielce.

Akademickie Centrum Medyczne w Kielcach jest już 20. placówką CenterMed. Rektor uczelni profesor dr. hab. Stanisław Adamczak przyznaje, że od lat zabiegał, aby tego typu placówka powstała.

Akademickie Centrum Medyczne CenterMed Kielce będzie także świadczyć usługi z zakresu medycyny pracy i medycyny sportowej. Zadba o opiekę medyczną podczas imprez masowych studentów oraz będzie organizować kursy pierwszej pomocy dla studentów. Będzie również wspierać sport i kulturę akademicką.

Grupa CenterMed to polska sieć prywatnych przedsiębiorstw medycznych, które oferują szeroką opiekę medyczną: od badań diagnostycznych, poprzez medycynę pracy, konsultacje u lekarzy pierwszego kontaktu oraz lekarzy specjalistów, zabiegi ambulatoryjne, fizjoterapię, badania profilaktyczne, usługi stomatologiczne, aż po opiekę szpitalną.

CenterMed posiada własne, szerokoprofilowe centra medyczne w największych miastach w kraju. Grupa CenterMed to silna marka na rynku usług medycznych w Polsce z 16-letnim doświadczeniem w zarządzaniu jednostkami opieki zdrowotnej. Dużym atutem grupy jest to, że posiada własne centra medyczne w takich miastach jak: Tarnów, Nowy Sącz, Kraków (szpital), Lublin, Kielce, Poznań, Warszawa.