Klinika Invicta: program In Vitro bez Ryzyka

0
1242


Kliniki Leczenia Niepłodności Invicta wprowadziły projekt In Vitro bez Ryzyka. Polega on  na tym, że w przypadku niepowodzenia i nieuzyskania ciąży w wyniku zapłodnienia pozaustrojowego pacjenci otrzymują zwrot kosztów programu. Z usługi tej można skorzystać od 1 października do 31 grudnia 2012 roku.

W ramach projektu In Vitro bez Ryzyka można zrealizować może pełny program zapłodnienia pozaustrojowego, wraz z badaniami i konsultacjami lekarskimi w jego trakcie oraz procedurami zwiększającymi skuteczność leczenia.
– Zdajemy sobie sprawę, że wielu pacjentów ze względu na wysokie koszty leczenia ma obawy, czy zakończy się ono sukcesem. Medycyna nie jest im w stanie zagwarantować skuteczności, my jednak chcemy pomóc oddając pieniądze za program, jeśli się nie powiedzie. Dzięki temu para nadal może starać się o spełnienie marzeń o rodzicielstwie – mówi prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk, kierownik Klinik Leczenia Niepłodności Invicta w Gdańsku i Warszawie.

Opłata za program In Vitro bez Ryzyka wynosi 12.990 zł i obejmuje: program zapłodnienia pozaustrojowego IVF-ICSI, hodowlę zarodków do stadium blastocysty, badania w trakcie programu (hormonalne przed jego rozpoczęciem, przed zabiegiem pick-up, przed weryfikacją), konsultację anestezjologiczną oraz znieczulenie ogólne do zabiegu, konsultacje z psychologiem oraz wizyty weryfikacyjne i nadzór nad implantacją zarodków. Nie zawiera ona jedynie badań kwalifikacyjnych, infekcyjnych i anestezjologicznych, kosztów kwalifikacji oraz leków – antykoncepcyjnych oraz do stymulacji.

Jeśli program nie zostanie zakończony sukcesem, pacjenci otrzymują zwrot opłaty w wysokości 12.980 zł (pomniejszona jest ona o koszty administracyjne w wysokości 10 zł). Program wymaga kwalifikacji. Kierowany jest do kobiet, które nie ukończyły jeszcze 35 roku życia i mężczyzn przed sześćdziesiątką. Para wykonać musi badania laboratoryjne (panie – AMH, kariotyp zaś panowie – badanie fragmentacji DNA plemnika, kariotyp) oraz przejść pozytywnie konsultację lekarską.

Invicta działa na rynku już 12 lat, oferując kompleksową diagnostykę i leczenie niepłodności. Obecnie prowadzi placówki w Gdańsku, Warszawie oraz Słupsku. Jako pierwszy ośrodek w Polsce, Invicta wprowadziła do diagnostyki badania AMH (rezerwa jajnikowa) i fragmentację DNA plemnika, wdrożyła metodę IVM, mrożenie i witryfikację komórek jajowych oraz tkanki jajnikowej, diagnostykę preimplantacyjną PGD oraz procedurę FAMSI.