Kliniki InviMed jako pierwsze spełniły założenia ustawy o leczeniu niepłodności

0
1191

Kliniki leczenia niepłodności InviMed w Warszawie, Poznaniu i Gdyni jako pierwsze w Polsce otrzymały od Ministerstwa Zdrowia pozwolenia na wykonywanie czynności banku komórek rozrodczych i zarodków oraz ośrodka medycznie wspomaganej prokreacji. Oznacza to, że kliniki spełniają założenia ustawy o leczeniu niepłodności, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo pacjentom.

Pozwolenia poświadczają zachowanie najwyższych standardów jakości związanych z bezpieczeństwem komórek rozrodczych i zarodków oraz procedur medycznych i oferowanego leczenia.
– Pomagamy niepłodnym parom już od 15 lat. Bezpieczeństwo było zawsze jednym z naszych priorytetów, wszelkie procedury przygotowywaliśmy w oparciu o europejskie standardy. Tak szybka decyzja Ministerstwa Zdrowia tylko potwierdza najwyższą jakość leczenia, którą oferujemy –  mówi Iwona Pokwicka, prezes zarządu klinik leczenia niepłodności InviMed.

Na początku listopada 2015 roku, po wejściu w życie ustawy o leczeniu niepłodności kliniki leczenia niepłodności InviMed również jako pierwsze w Polsce otrzymały od Ministerstwa Zdrowia akceptację programów dostosowawczych do ustawy. Pozwoliło to na płynne kontynuowanie wykonywania zabiegów, w tym procedur in vitro. Dzięki temu pacjenci nie musieli przerywać leczenia.

InviMed to największa w Polsce sieć klinik leczenia niepłodności, posiadająca placówki w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdyni, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie. InviMed – Europejskie Centrum Macierzyństwa w Warszawie jest pierwszą placówką InviMed, która powstała w 2002 roku. W klinice stosowane są procedury inseminacji domacicznej, in vitro, IVF/ICSI, IFV/IMSI-6600. Jest możliwość przeprowadzenia kompleksowych badań diagnostycznych. Dzięki temu InviMed ma jeden z najwyższych odsetków ciąż, osiągany przez kobiety w różnym wieku. Zespół InviMed specjalizuje się w leczeniu niepłodności męskiej i osiąga bardzo dobre wyniki, między innymi w klinice można wykonać testy SCD, MSOME-6600 i zabieg IMSI-6600.

InviMed od 2012 roku należy do Grupy Medicover.