Kluczbork: Vital Medic otwiera oddziały szpitalne

0
847

28 stycznia 2016 roku Centrum Medyczne Vital Medic z Kluczborka otwiera nowe oddziały szpitalne. Placówka będzie oferować zabiegi w zakresie neurochirurgii oraz ortopedii. Leczenie oferowane na oddziałach będzie komercyjne.

Oddział neurochirurgii będzie pełnoprofilowy. W ofercie znajdzie się większość możliwych operacji neurochirurgicznych. Specjaliści z tego zakresu zajmować się będą neuroonkologią – w tym leczeniem guzów podstawy czaszki, mózgu, kanału kręgowego, leczeniem  malformacji naczyniowych mózgu i rdzenia, leczeniem chorób nerwów obwodowych, neurochirurgą czynnościową (implantacje neurostymulatorów rdzeniowych, mózgowych i pomp lekowych), neurotraumatologią oraz pełnym zakresem zabiegów na kręgosłupie obejmującym także dostępy przednie (szyjne, przez klatkę piersiową i brzuch) oraz najnowocześniejsze metody stabilizacji wewnętrznej kręgosłupa.

Zakres leczenia ortopedycznego będzie obejmować wszystkie stawy kręgosłupa i kończyn. Specjalizacją szpitala Vital Medic będzie leczenie chirurgiczne zniekształceń kończyn dolnych, takich jak choroba zwyrodnieniowa pierwotna i wtórna stawów biodrowych oraz choroba zwyrodnieniowa pierwotna i wtórna stawów kolanowych.

W placówce będzie też działać oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Placówka posiada sprzęt diagnostyczny – aparaty USG i RTG, 64-rzędowy tomograf komputerowy,  1,5 Teslowy rezonans magnetyczny.

Centrum oferuje również usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne oraz rehabilitację. Większość usług jest komercyjna.

Placówka posiada kontrakt z NFZ na podstawową opiekę zdrowotną oraz na rehabilitację leczniczą, na którą przeznaczone jest w 2016 roku 563 386,41 zł.

Vital Medic mieści się przy ulicy Skłodowskiej-Curie 21 w Kluczborku.  Placówkę prowadzi Vital Medic spółka z o.o., której prezesem jest Władysław Duch.