Kolejna polska edycja konkursu Prix Galien

0
856

Już po raz drugi w Polsce organizowany jest prestiżowy międzynarodowy konkurs   Prix Galien, który od 1970 roku nagradza i promuje innowacyjne osiągnięcia światowej farmacji, medycyny oraz produktów dedykowanych dla tych dziedzin.

Nagrody Prix Galien – przyznawane firmom i naukowcom za przełomowe dokonania, są wyjątkowym wyróżnieniem, cieszącym się najwyższym uznaniem światowej farmacji  i medycyny, przez co traktowane są jako odpowiednik Nagrody Nobla w tych dziedzinach.

Konkurs przeprowadzany jest corocznie w 16 krajach: Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii, Włoszech,  Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Polsce, Turcji, Izraelu oraz Maroku.  Co dwa lata organizowana jest edycja międzynarodowa, wyłaniająca innowacyjny produkt w skali globalnej, do której mogą zgłaszać się lokalni zwycięzcy.

Organizatorem polskiej edycji Prix Galien jest wydawnictwo Elsevier Urban&Partner – należące do Grupy Elsevier, największego na świecie wydawcy książek i czasopism medycznych – posiadające wyłączność na reprezentowanie w Polsce Prix Galien (www.prixgalien.com).

Zgodnie z tradycją, ustanowioną przez fundatora nagrody, w Kapitule Konkursowej, która wyłania zwycięzców, zasiadają czołowi naukowcy posiadający niepodważalną wiedzę oraz doświadczenie do tego, aby ocenić nowoczesne osiągnięcia medycyny. Przewodniczącym Kapituły jest prof. dr hab. n.med. Franciszek Józef Kokot. Pełny skład jury jest dostępny pod adresem: www.prixgalien.pl/pl/jury.html

Od 13 stycznia  2014 roku można zgłaszać do konkursu propozycje, które będą oceniane  w następujących kategoriach:
I.   Innowacyjny produkt leczniczy :
–  Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie otwartym
–  Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie zamkniętym
–  Innowacyjna szczepionka
–  Innowacyjny sierocy produkt leczniczy
II. Odkrycie naukowe
III. Innowacyjny wyrób medyczny
Opisy kategorii oraz regulaminy zamieszczone są na: www.prixgalien.pl

Ceremonia rozdania nagród polskiej edycji odbędzie się podczas Gali, zorganizowanej w listopadzie 2014 roku w Warszawie.