Kolejne prywatne szpitale włączane do walki z epidemią 

0
167

Do sieci placówek walczących z pandemią choroby Covid-19 w województwie łódzkim dołączą prywatne szpitale – w Łasku, Głownie, Brzezinach oraz Szpital św. Jana Bożego prowadzony przez Zakon Bonifratrów w Łodzi. 

Liczba chorych na Covid-19 przebywających w szpitalach w regionie łódzkim zbliża się do 2 tysięcy i jest to rekordowa liczba, dlatego uruchamiane są kolejne oddziały covidowe i szpitale przeznaczone dla chorych wymagających hospitalizacji. Między innymi szpital w Zgierzu ponownie zostanie przeznaczony tylko do tego celu. 

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem także w Małopolsce trwa mobilizacja wszystkich zaangażowanych służb. Kolejne szpitale zwiększają liczbę łóżek, zamieniają oddziały niecovidowe w covidowe.   

Także Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie po raz drugi włączył się do walki z  koronowirusem, gwarantując profesjonalne wsparcie. Oddział chorób wewnętrznych, angiologii i geriatrii tego szpitala przekształcony został w odział covidowy, wyposażony w 25 łóżek oddziałowych, 5 łóżek obserwacyjnych i 1 łóżko respiratorowe.  

Czytaj także: Zmiany w Narodowym Program Szczepień>>>

Od jesieni 2020 roku sektor prywatny udostępnił 1500 łóżek dla pacjentów z Covid-19.  Grupa Lux Med przeznaczyła na potrzeby pacjentów covidowych warszawski Szpital Św. Elżbiety.  Oddziały covidowe powstały między innymi także w szpitalach Grupy Scanmed, w szpitalu Gajda-Med., Grupy Nowy Szpital, Grupy AHP czy Grupy EMC.   

Bardzo wiele mniejszych szpitali także przeznaczyło część swoich zasobów na potrzeby walki z koronawirusem, przekształcając oddziały w covidowe i przyjmując zakażonych pacjentów. 

Czytaj także: Prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej spotkała się z ministrem zdrowia >>>