Kołobrzeg: powstanie centrum medyczno-diagnostyczne

0
813

W Kołobrzegu powstaje centrum medyczno-diagnostyczne, które będzie zlokalizowane w zmodernizowanym budynku powojskowym. Placówka będzie świadczyć oferować usługi ambulatoryjne, rehabilitacyjne, w zakresie leczenia szpitalnego oraz diagnostyki.


Inwestycję, obejmującą między innymi rewitalizację budynku objętego ochroną konserwatorską, wykonuje spółka Lech Investment Sp. z o.o. Inwestycja jest dofinansowana z funduszy unijnych w ramach zachodniopomorskiej Inicjatywy JESSICA.

Centrum będzie się mieścić na trzech kondygnacjach, w których będzie działać poradnia medycyny rodzinnej i specjalistycznej, wraz z pracowniami diagnostyki obrazowej, laboratoryjnej, blokiem operacyjnym, apteką oraz oddziałem rehabilitacyjnym i oddziałem opieki długoterminowej.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 10,67 mln zł z czego 5 mln zł to środki Inicjatywy JESSICA. Zakończenie inwestycji jest planowane na lipiec 2013 roku.

Umowa z Lech Investment Sp. z o.o. jest pierwszą umową zawieraną w ramach Inicjatywy JESSICA w województwie zachodniopomorskim.