Konferencja: Bezpieczna przychodnia

0
954

3 października 2013 roku w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się konferencja Bezpieczna Przychodnia. Jest to jedyna konferencja dla branży medycznej, która jest w całości  poświęcona tematyce prawnej a także jedyna tego typu konferencja w województwie lubuskim.

W dobie ogromnej ilości zmian, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa danych, elektronicznej dokumentacji konferencja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród  osób zarządzających placówkami medycznymi.

Prelekcje podczas konferencji będą dotyczył prawnych aspektów prowadzenia placówek medycznych, które przedstawi  Justyna Broniecka-Klim. Prelegentka powie o zmianach, jakie czyhają na właścicieli branży medycznej od początku roku 2014. Zmiany dotyczą szczególnie elektronicznych systemów utrzymywania danych o pacjentach, bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych oraz obowiązku posiadania i przestrzegania polityki bezpieczeństwa.

Rozwiązania IT dla branży medycznej przedstawi Joanna Bednarska. W ramach zmian, jakie nadchodzą wraz z rokiem 2014, wiele placówek będzie  zmuszonych do zmiany lub wdrożenia systemu specjalizowanego do potrzeb placówek medycznych.

Temat bezpieczeństwa danych i informacji w służbie zdrowia porusz Tomasz Klim. Wraz ze zmianami przepisów o świadczeniu usług medycznych cała branża będzie zobowiązana do  przestrzegania polityki bezpieczeństwa danych, wprowadzeniu ochrony danych zgodnej z Ustawą o ochronie danych osobowych i wytycznymi GIODO. Prelegent podczas swojego warsztatu opowie o sposobach utrzymywania danych w placówkach medycznych, oraz o tym jak sobie radzić z kopiami zapasowymi tych danych.

Zarządzanie finansami dla placówek medycznych omówi Jacek Jamroż. Właścicielami placówek medycznych najczęściej są lekarze, którzy pomimo tego, że zakładając firmę zdecydowali się na życie przedsiębiorcy, nadal poświęcają się głównie swojej pracy i pasji jednocześnie. Prelegent pokaże, w jaki sposób radzić sobie z trudnościami, na jakie natrafiają właściciele przychodni.

Konferencja w Centrum Integracji Europejskiej przy ulicy Teatralnej 26 w Gorzowie Wielkopolskim.

Bezpłatne rejestracja na stronie:
www.bezpiecznaprzychodnia.pl