Konferencja IT w Służbie Zdrowia GigaCon

0
968


25 września 2017 roku w Warszawie odbędzie się konferencja z cyklu IT w Służbie Zdrowia GigaCon. Jej celem jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej.

Wprowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej to jedno z wyzwań, z którym szpitalne działy IT muszą uporać się do roku 2018. Mając to na uwadze, podczas konferencji wiodące firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania, które pomogą usprawnić pracę placówki, zarządzanie personelem, obniżyć koszty czy wdrożyć EDM.

Oprócz tego wykłady merytoryczne przedstawią eksperci, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.

Produktowy model rozwoju systemów w firmie medycznej przedstawi Jarosław Wójciński z Lux Med. Na temat doświadczeń amerykańskiej firmy sieciowej Netgear z Kalifornii z ostatnich lat informatyzacji szpitali w Polsce będzie mówił  Maciej Kaczmarek.

Bezprzewodowe rozwiązania sieciowe zaspokajające aktualne potrzeby placówek ochrony zdrowia omówi Marcin Laskowski z Extreme Networks, a nowe technologie i bezpieczeństwo danych w placówkach medycznych – Wioletta Jaroń- Gwizdała z Kaos.

Inwentaryzacja i zarządzanie aparaturą medyczną będą tematem case study wdrożenia w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Temat przedstawi przedstawiciel tej placówki – Krzysztof Szmigielski.

Natomiast weryfikacja oprogramowania medycznego pod kątem poprawności wykorzystania standardów interoperacyjności oraz profili integracji będzie tematem wystąpienia Sebastiana Bojanowskiego z Polskiego Stowarzyszenia HL7.

Konferencja przeznaczona jest dla przedstawicieli sektora ochrony zdrowia: wyższej i średniej kadry zarządzającej, specjalistów ds. rozwoju IT, specjalistów ds. innowacyjności a także  informatyków.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Rejestracja na stronie http://gigacon.org