Konstancin: Centrum Zdrowia otwiera nową placówkę

0
840

Centrum Zdrowia z Piaseczna zapowiada otwarcie jeszcze w roku 2014 nowej placówki, która będzie prowadziła specjalistyczne poradnie dziecięce, poradnie medycyny rodzinnej oraz pracownie diagnostyczne. Placówka powstaje w Konstancinie.

Przychodnia będzie się mieściła przy ulicy Pułaskiego 20b, w nowo wybudowanym obiekcie, który powstał w ramach realizacji projektu współfinansowanego ze Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu wynosi 1,8 mln zł. Kwota dofinansowania to prawie 750 tys. zł.

Specjalnością placówki będzie kompleksowa diagnostyka i leczenie dzieci oraz opieka nad całą rodziną. W przychodni będą działać między innymi poradnie: pediatryczna, stomatologiczna i rehabilitacyjna. Pracownie diagnostyczne będą oferowały badania EEG, EMG, USG i stomatologiczną diagnostykę obrazową.

Centrum Zdrowia to rodzinna firma powstała w 1998 roku z przekształcenia prywatnego gabinetu ginekologiczno-położniczego. Przychodnie specjalistyczne Centrum Zdrowia znajdują się w Piasecznie, Ostrołęce i Ustanowie.

Największa przychodnia Centrum Zdrowia umiejscowiona jest w Piasecznie przy ulicy Czajewicza 5/7. Posiada prawie 900 mkw powierzchni, wyposażona jest w pracownię rentgenowską, mammograf, trzy aparaty USG (w tym 4D), gastroskop, sigmoidoskop, pracownię ECHO, EKG i EKG wysiłkowego. W 2011 roku Centrum otworzyło tutaj nową pracownię diagnostyczną wyposażoną w rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy.