Konstancin: CKR uruchomił pracownię rezonansu magnetycznego

0
2750


Pracownia Diagnostyki Obrazowej Centrum Kompleksowej Rehabilitacji z Konstancina poszerzyła swoją ofertę o badania rezonansem magnetycznym. Badania z zakresu diagnostyki obrazowej wykonywane są obecnie na zasadach komercyjnych. Planowane jest zawarcie umowy z NFZ na finansowanie tych świadczeń ze środków publicznych.

Inwestycja została zrealizowana przy współpracy ze firmą Shim-Med. Rezonans magnetyczny, który został zainstalowany w CKR, to aparat Airis Vento marki Hitachi o mocy 0,3 Tesli. Pole magnetyczne o tej mocy umożliwia wykonywanie badań między innymi osobom z metalowymi implantami (ortopedycznymi lub stomatologicznymi), co nie jest możliwe za pomocą aparatów wysokopolowych (1,5 i 3 T).

Uruchomienie nowej pracowni jest kolejnym krokiem CKR w celu zapewnienia pacjentom kompleksowych usług z zakresu diagnostyki i leczenia schorzeń narządu ruchu. Pracownia rezonansu magnetycznego wchodzi w skład Pracowni Diagnostyki Obrazowej CKR, która wyposażona jest również w wielofunkcyjny, cyfrowy aparat RTG, aparat USG służący także do badań serca i USG stawów, w tym stawów biodrowych, oraz densytometr. W pracowni działa stacja diagnostyczna do oceny badań RTG i MR oraz system archiwizacji badań.

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji jest ośrodkiem specjalizującym się w leczeniu schorzeń narządu ruchu oraz w rehabilitacji neurologicznej. Siedziba główna znajduje się w Konstancinie-Jeziornie, przy ul. Gąsiorowskiego 12/14. W ramach NFZ oraz komercyjnie wykonywane są tu operacje z zakresu ortopedii (m.in. wszczepienia endoprotez stawów, zabiegi artroskopowe) oraz chirurgii kręgosłupa (metodami małoinwazyjnymi – endoskopia, nukleoplastyka – i klasycznymi), rehabilitacja narządu ruchu i rehabilitacja neurologiczna (w systemie stacjonarnym, dziennym, ambulatoryjnym i domowym) oraz krioterapia ogólnoustrojowa.

CKR posiada cztery filie – przychodnie rehabilitacyjne, trzy mieszczą się w Warszawie, jedna we Wrocławiu. Usługi placówek są zarówno komercyjna jak i świadczone są w ramach NFZ. Kontrakt placówki z mazowieckim oddziałem Funduszu w roku 2012 ma wartość 44 330 610,72  zł. Kontrakt wrocławskiej filii to 1 236 682 zł.