Konstancin: CKR wprowadza nowe usługi

0
872


Centrum Kompleksowej Rehabilitacji z Konstancina rozszerzyło zakres oferowanych usług o rehabilitację neurologiczną niemowląt i małych dzieci. Usługi oferowane są w przychodni rehabilitacyjnej. Wykonywane są komercyjnie.

Terapia jest prowadzona takimi metodami jak neuromobilizacja i NDT Bobath. Zabiegi mają na celu przywrócenie fizjologicznych wzorców ruchowych, które są zablokowane lub utracone. Przychodnia oferuje także instruktaże dotyczące prawidłowego opiekowania się noworodkiem oraz stymulacji rozwoju psychoruchowego dziecka.

Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie jest ośrodkiem wyspecjalizowanym w leczeniu schorzeń narządu ruchu oraz w rehabilitacji neurologicznej. Wykonywane są tu operacje z zakresu ortopedii (m.in. endoprotezoplastyka stawów, artroskopia) i chirurgii kręgosłupa (w tym nowoczesne operacje małoinwazyjne tj.  endoskopowe usunięcie jądra miażdżystego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa metodą Endospine, przezskórne usunięcie dysku lędźwiowego – nukleoplastyka technologią Coblation). Pacjenci korzystać mogą z pełnego zakresu rehabilitacji narządu ruchu oraz neurologicznej (w systemie stacjonarnym, dziennym ambulatoryjnym i domowym), kriokomory i pływalni. W Ośrodku znajduje się pracownia diagnostyki obrazowej wyposażona w sprzęt RTG, USG, densytometr oraz rezonans magnetyczny.

Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane z NFZ. Kontrakt zawarty z mazowieckim Oddziałem Funduszu na rok 2013 ma wartość 43 201 386,85 zł. Środki te finansują ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, leczenie szpitalne oraz rehabilitację leczniczą, na którą jest przeznaczone 38 371 313,22 zł. Na rehabilitację neurologiczną jest przeznaczone 3 189 036 zł.

CKR posiada cztery filie – trzy przychodnie rehabilitacyjne w Warszawie i jedną we Wrocławiu. Ośrodkiem kieruje Jerzy Karwowski.